Erciyes Üniversitesi 3x3 Basketbol takımı önemli bir başarı elde ederek 3x3 Basketbol Ünilig Final Müsabakalarında Türkiye üçüncüsü oldu. 

Ünilig Final Müsabakaları, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 8-9 Haziran tarihleri arasında İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. Mücadele ettiği grupta birinci olarak yarı finale yükselen Erciyes Üniversitesi 3x3 Erkek Takımı; yarı final maçında turnuva şampiyonu olan Beykoz Üniversitesi'ne yenildi.

Bu yenilgi sonrası üçüncülük maçında Dokuz Eylül Üniversitesi'ni 9-6 yenerek Türkiye üçüncüsü oldu.

Kayseri'nin Gençleri Türkiye Finallerine Veda Etti! Kayseri'nin Gençleri Türkiye Finallerine Veda Etti!

Erü Spor1 Kopya

Antrenör Hasan Aksoyak, 48 üniversite takımıyla Mayıs ayında başlayan turnuvada önce Adana etabını geçip Türkiye finallerine katılmaya hak kazanarak Türkiye'nin en iyi 8 takımı arasına girdiklerini açıkladı.

Hasan Aksoyak; "İzmir’de yapılan final maçlarında gruptan birinci olarak çıktıktan sonra yarı finalde Beykoz Üniversitesi’ne mağlup olduk.Üçüncülük maçını kazanarak bu önemli turnuvayı Türkiye üçüncüsü olarak tamamladık” diye konuştu.

Erciyes Üniversitesi 3x3 Erkek Takımı Ahmet Refik Şahin, Duran Şahin, Ahmet Akkan ve Ahmet Nevşehirli isimlerinden oluştu.

Muhabir: İHA