Turizm potansiyelini artıracak program çerçevesinde öğrenciler sektör temsilcileriyle buluşarak , sektör hakkında bilgiler aldı.

Düzenlenen etkinliğe Prof. Dr. Oktay Özkan, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Güllü, Kayseri Otelciler Derneği (KAYOTED) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erdal, öğretim üyeleri, turizm sektör temsilcileri ve öğrenciler katıldı.  

Öğrencilere etkinlik hakkında bilgi veren Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Güllü, kariyer etkinliklerini her yıl yaptıklarını belirterek şunları söyledi: " Bugün fakültemiz öğrencileri için düzenlediğimiz, kariyer günlerimiz var. Biz bunu düzenli olarak her yıl yapmaktayız.

Soğanlı Vadisi Turistleri Büyülüyor! Soğanlı Vadisi Turistleri Büyülüyor!

 Pandemi ve ardından gelen deprem felaketinden dolayı uzaktan eğitim geçtiğimiz dönemler hariç, her yıl yaptık. Bunun amacı öğrencilerimizi sektör temsilcileriyle buluşturmak. Kariyer gününde sektör temsilcilerimiz okulumuza kayıt masası açtılar ve öğrencilerimizle staj ile iş pozisyonlarında görüşmeler yapıyorlar.

Turizm3

Biz insan kaynakları arzı oluşturan kurumlarız. Bunun talebini ortaya koyan işletmelerimizde öğrencilerin buluşmasını sağlamış oluyoruz. Öte yandan öğrencilerimiz, stajları içinde işletmelerle birebir buluşmuş oluyorlar. Bu aynı zamanda sektör ve üniversite işbirliğinin de bir örneğini teşkil etmesi açısından ayrı bir önem arz ediyor" diye konuştu.

Kayseri Otelciler Derneği (KAYOTED) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erdal ise yaptığı konuşmada Kayseri'nin turizm faaliyetlerini en iyi şekilde tanıtmak istediklerini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: "Kayseri Otelciler Derneği olarak uzun süredir beklenen bir oluşumdu.

Bizim kurulma amacımız; Kayseri’nin turizm faaliyetlerini en iyi şekilde tanıtarak, Kayseri’nin turizmde marka şehir olmasında rol oynamak. 3 temel amacımız bulunuyor.

 Bunlardan birincisi üyelerimize fayda sağlamak. İkincisi sektörle ilgili potansiyel oluşturmak. Son olarak da nitelikli istihdam oluşturmak. Bugünde burada nitelikli istihdam oluşturmak için bulunuyoruz. Bunun bu yıl 10.'su düzenleniyor. Bundan sonra biz Kayseri Otelciler Derneği olarak, bu oluşumun bir parçası olmayı umut ediyoruz" dedi.

Turizm

Editör: Ülkü Şimşek