Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Engelsiz Üniversite Ödülleri düzenlendi. Bir çok üniversite değerlendirilirken Kayseri’de bulunan Erciyes Üniversitesi dikkat çekti. Erciyes Üniversitesi’nin merkez yerleşkesi ile birlikte 6 fakülte binasına ve Araştırma Dekanlığı Ar-Ge Park Binasına turuncu bayrak ödülü ve İletişim Fakültesi’ne de yeşil bayrak ödülü YÖK tarafından verildi.

YÖK’ün engelli bireylerin yükseköğretime tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak amacıyla yükseköğretim kurumlarının çalışmaları sonucunda 2024 Yılı “Engelsiz Üniversite Ödülleri” Mekanda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak), Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak) ve Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik (Mavi Bayrak) olmak üzere üç ayrı kategoride ödül almaya hak kazanan Üniversitelere belgeleri verildi.

Erciyes Üniversitesine Yök'den Ödül Yağdı (3)

3 ayrı kategoride belirlenen ödüller çerçevesinde ERÜ Merkez yerleşkesi başta olmak üzere Spor Bilimleri Fakültesi, Turizm Fakültesi, İletişim Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Ziraat Fakültesi’ne ve Araştırma Dekanlığı Ar-Ge Park Binasına mekânda erişilebilirlik ödülü kapsamında “Turuncu Bayrak” ödülü verildi.

Ayrıca ERÜ İletişim Fakültesi’ne 2024 Yılı Eğitimde Erişilebilirlik Ödülü çerçevesinde “Yeşil Bayrak” ödülü verildi.

Erciyes Üniversitesine Yök'den Ödül Yağdı (1)

2 Adaylık!

Alınan ödüllerin yanı sıra Erciyes Üniversitesi iki ayrı kategoride aday gösterildi.ERÜ, İletişim ve Kampüste Sosyal Kültürel Faaliyetlerde Erişim alanında ise 2 adet mavi bayrak ödülüne aday oldu.

Bayramda Onlara İzin Yok! Kayseri'de 9 Gün Sahada Olacaklar! Bayramda Onlara İzin Yok! Kayseri'de 9 Gün Sahada Olacaklar!

Alınan ödüller hakkında açıklamalarda bulunan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, engelli öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim almaları için önemli çalışmalara imza atıklarına vurgu yaparak, bu çerçevede çalışmalar yürüten akademik ve idari personel ile tüm öğrencilere katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Kurum Bülteni