Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aksaray mitinginde Kayseri-Antalya arası hızlı tren proje çalışmasının tamamlandığını belirtti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin mitingi için Aksaray’a geldi. Aksaray'da önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri-Antalya arası hızlı demiryolu projesi hakkında müjdeli haberi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Konya, Antalya, hızlı tren demir yolunun proje çalışmasını tamamladık" dedi.

Projenin en kısa süre içerisinde ihaleye çıkması ardındanda çalışmalara hızlı bir şekilde başlanması bekleniyor.

Kayseri-Antalya Hızlı Tren Projesi

541 Kilometrelik Bir Hat Olacak

Kayseri-Yerköy Yüksek Hızlı Tren projesinin başlamasının ardından bir hızlı tren projesi de Kayseri-Antalya arası açıklandı. Kayseri’den başlayacak olan hızlı tren projesi Avanos Nevşehir ve Acıgöl’den Aksaray’a oradan Seydişehir’e bağlanacak. Ardından Serik’ten hattın geçmesi planlanan projede daha sonra hat Antalya’ya bağlanacak. Kayseri-Antalya arası 541 kilometrelik hat oluşacak. 

Kayseri'ye Büyük Canlılık Katacak

Kumsmall'Da Bu Ürünler Yok Satıyor! Kumsmall'Da Bu Ürünler Yok Satıyor!

Kayseri'den Antalya’ya hızlı tren ile gitmek isteyen vatandaşlar sadece 2 saat 45 dakikada Antalya’da olacak. Proje Kayseri'ye hem ulaşım hem sanayi hem de ihracat alanında bir çok katkı sağlaması bekleniyor.

Muhabir: Volkan Türkmenoğlu