İstanbul Bahçeşehir'de Eros adlı kediye tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan'ın bugün görülen davasında açıklanan karar herkesi isyan ettirdi. Birçok ünlü isim karar sonrası tepki dolu paylaşımlar yaptı.

Ünlülerden Tepki Yağdı

Kedi vahşeti sonrasında duruşmaya çıkan sanık Keloğlan'a 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Ancak iyi hal indirimi uygulandı ve ceza 2 yıl 6 ay hapse çevrildi. Verilen karara karşı çıkan birçok ünlü isim sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

'Artık Görmezlikte Gelmeyin'

Hayvanseverliğiyle bilinen eski manken Sevda Demirel, karar sonrası sesizliğini bozarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. Demirel, "Artık görmezlikte gelmeyin. Hayvanlara işkence yapanlara, öldürenlere hapis cezasını artık ertelemeyin. Bakın her gün bir hayvana cahil insanlar tarafından işkence edilmeye başlandı. Bunlar bu kuvveti cezalandırılamayacaklarını bildiklerinden alıyorlar. Biz bu cehaletten kaynaklanan sadistlik ve kötülüğe artık katlanamıyoruz. Sizden acil bu konuya son noktayı koymanızı bekliyoruz" diye konuştu.

'Verilen Ceza İnfaz Edilsin'

Bu karara tepki gösterenler arasında manken ve oyuncu Özge Ulusoy da yer aldı. Ulusoy paylaşımında, "Suçlulara, canilere, vicdansızlara verilen cezalar arttırılsın. Verilen ceza infaz edilsin" diyerek karara isyan etti.

'Kime Yapılırsa Yapılsın İşkence Ve Şiddet Suçtur'

Tepki gösterenler arasında Türk edebiyatının önemli yazar ve şairlerinden Ahmet Ümit de vardı. Ünlü yazar, "Eros'a yapılanların hesabı sorulmalıdır. Canlıya zarar verenler, adalete hesap vermelidir. İnsanlar yeryüzünün despotu değil, öteki mahlukatla hayatı paylaşan bir canlıdır. Kime yapılırsa yapılsın işkence ve şiddet suçtur. Mutlaka cezalandırılmalıdır..." ifadelerini kullandı.

'Utanırım Ve Vicdanım Kaldırmaz'

Şarkıcı Leman Sam da tepki vermekten geri durmadı. Sam, "Eros ben avukat olsam bu terliği savunmaya utanırım ve vicdanım kaldırmaz. Ben gidemedim ama duruşmaya giden herkesi kucaklıyorum, var olsunlar" dedi.

Ünlü oyuncu Pelin Öztekin de karara isyan etti. Öztekin isyanında şu ifadelere yer verdi: "Çocuklarımız öldürülür! İyi hal. Kadınlarımız öldürülür! İyi hal. Sokak canlarımız öldürülür! İyi hal. Bir cana kıymanın neresi iyi hal?"

'Gerçekten Çok Yazık'

Oyuncu Burcu Kıratlı da yaptığı paylaşımla verilen karara tepkisini gösterdi.

Kıratlı, "İnanılmaz, yazıklar olsun. İçinde canilik olan ve bu caniliği bu kötülüğü yapmaktan kendini alıkoyamayan insan demeye utandığım bu mahlukat şimdi aramızda rahatça gezecek yani. Gerçekten çok yazık" notunu düştü.

‘İnsanlara İşkence Yapmış Kadar Ceza Almalı’

Uraz Kaygılaroğlu'nun Rezalet Pozlarına Tepki Yağdı! Uraz Kaygılaroğlu'nun Rezalet Pozlarına Tepki Yağdı!

Şarkıcı Doğuş’ta olayla ilgili, "Acil acil yasa çıkmalı. Canlara, hayvanlara işkence yapanlar, insanlara işkence yapmış kadar ceza almalı" diye konuştu.

‘Bu Tekme Ülkeye, Yasalara Atılmış Bir Tekmedir’

Ünlü Oyuncu Gonca Vuslateri yaşanan vahşeti ve kararı kınayarak, "Üst mahkemeden dönmesini umut ediyorum kararın.. Sokak hayvanlarının can hakkı da devlete aittir. Bu tekme ülkeye, yasalara atılmış bir tekmedir. Yasada açıklar olmasa eminim geri dönüşü olmayan kararlar alınabilirdi. Yeniden düzenleme talebinde, umudundayız" ifadelerini kullandı.

‘Adaletin Yapamadığını Halk Yapar’

Oyuncu ve manken İpek Tanıyar ise, “Adaletin yapamadığını halk yapar dersem halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiş olurum değil mi? O yüzden demeyeceğim" diyerek tepki gösterdi.

Kaynak: Haber Merkezi