AK Parti Eski Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır sosyal medya hesabından "Büyük bir mutluluk ve heyecanla, sizlere çok sevinçli bir haberi duyurma onurunu yaşıyorum." diyerek paylaşımda bulundu.
Bakır paylaşımında şu görüşlere yer verdi:
"Büyük bir mutluluk ve heyecanla, sizlere çok sevinçli bir haberi duyurma onurunu yaşıyorum. İngiltere tarafından "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" ile taltif edildiğim bilgisini paylaşmak istiyorum. 

Kayseri’de Tek! Dünya Standartlarında Üretim Tesisi! Kayseri’de Tek! Dünya Standartlarında Üretim Tesisi!

E7129664 2Fa9 41C2 Bdbf 6Cb9D05C99B6
Bu prestijli ödüle, mezun olduğum Imperial College ve Londra Üniversitesi'nin değerli referansları sayesinde layık görüldüm. Her yıl, Birleşik Krallık Mezunlar Ödülü kapsamında bilim-teknoloji, sosyal etki ve kültür-sanat alanlarında üç ödül verilmektedir.
İngiltere de İlk kez Veriliyor 
Ödül Komitesi, özgeçmişimi inceledikten sonra beni diğer adaylardan ayrı bir kategoride değerlendirme kararı almış ve tarihinde ilk defa "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" kategorisini oluşturarak bu ödülü bana tevcih etmiştir.

910Db266 4253 47Cc B470 2Af18B63C455
Duygu Dolu Anlar Yaşadı
Bu özel ödül, dün gece İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğunda düzenlenen muhteşem bir törenle bana sunuldu. Yaşadığım bu rüya gibi geceyi ve tören sırasında yaşadığım derin duygusal anları hayatım boyunca unutmayacağım. Bu unutulmaz anın sevinci içinde, gözyaşlarımı tutamadım. 
Türk Milleti'ne Armağan Etti
Bu ödül, sadece kişisel bir başarı değil, aynı zamanda bana destek olan herkese ve bana inananlara sunulmuş bir teşekkür niteliğindedir. Ödül Törenindeki teşekkür konuşmamda ödülü “Türk Milleti’ne” armağan ettim. Bu vesileyle, bu yolculukta yanımda olan herkese en derin minnettarlığımı ifade etmek isterim."

Editör: Ahmet Bolat