Eski başbakanlardan Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller, kalp krizi geçirdi. 86 yaşındaki Özer Çiller, hayatını kaybetti.

Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller bu sabah Yeniköy’deki evinde kalp krizi geçirdi. 86 yaşındaki Özer Çiller, hayatını kaybetti. Çiller’in bir süredir diyaliz tedavisi gördüğü öğrenildi.

Mühendis ve İş insanı olan Özer Uçuran Çiller 1937 doğumlu olduğu Türkiye'nin 22 ve ilk kadın başbakanı Tansu Çiller ile evliliğinden iki çocuğu oldu. 

Ozer Ciller1

Kayseri’ye Akın Akın Geliyorlar! Kayseri’ye Akın Akın Geliyorlar!

Saint Joseph Fransız Lisesinde okuduktan sonra (Boğaziçi Üniversitesi) mühendislik ve yüksek mühendislik tahsilini yaptı. Amerika'da Boston ve Connecticut üniversitelerinden MBA derecesi kazandı. 1975 yılına kadar Amatek Inc. şirketinde Holding Ekonomik Kontroller Direktörü olarak görev yapmıştı.

1963 Yılında Evlendiler

1963 yılında Tansu Çiller ile evlenen Özer Uçuran Çiller, 8 yıl Amerika'da kaldıktan sonra Türkiye'ye dönerken herkes onu Eşi Tansu Çiller'in siyasete atılmasının ardından tanıdı. Tansu Çiller'in  1993 yılında ilk kadın başbakan olmasından sonra Türkiye'nin ilk "second gentleman"ı unvanını aldı. 

Muhabir: HABER MERKEZİ