Halk TV’nin haberine göre, Fatih Altaylı, Meral Akşener’in İyi Parti genel başkanlığını bırakması hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 
Gazeteci Altaylı, İyi Parti’nin artık yavaş yavaş eriyerek biten bir parti konumunda olduğunu söyleyerek, “"İYİ Parti diye bir partinin yeniden dirilme şansı yok. Müsavat Dervişoğlu beyefendi bir adamdır hiçbir itirazım yok kendisine ama beyefendi olmak, iyi bir siyasetçi olmak yeterli bir şart değildir. Müsavat Bey orada oldu diye İYİ Parti'nin bir yere geleceğine ben inanmıyorum. 

İYİ Parti bundan sonra yavaş yavaş eriye eriye ortadan kalkmaya aday bir parti görüntüsünde. Bu partiden, teşkilatından genç siyasetçiler falan arıyorlar. Gereksiz artık. Bu partide kalmanıza gerek yok. CHP'de olabilir, Zafer de olabilir, İYİ Parti bence misyonunu tamamladı” ifadelerini kullandı.

Son Seçimlerin Cezası Kesiliyor!
AK Parti’nin çok da benimsenmeyen bir dönemde halen iktidarda kalmasına sebep olan diğer partilere tepki olarak tasfiyeler gerçekleşiyor diyen Fatih Altaylı, “Meral Akşener gitti, genel olarak baktığın zaman toplum son Cumhurbaşkanlığı seçiminin de cezasını kesiyor. Seçimde kazanabilecek bir seçimi rakibe hediye edenleri siyaset kendi kendine tasfiye ediyor. Çünkü niye; AKP döneminin artık kapanmakta olduğunu görüyor, biliyor ve kendini hazırlıyor ve bunu siyasetin bütün alanlarında yapıyor ve AKP'nin toplum tarafından çok da benimsenmez hale geldiği bir dönemde hala görevde kalmasına ve hala Türkiye'de yanlış politikalar uygulamasına tepki olarak da buna sebep olan diğerlerini de tasfiye ediyor” diye konuştu.
Türk Siyaseti’nde Yeni Dönem Geliyor!
Yeni bir siyasi sayfa açıldığını belirten Altaylı, bu yeni dönemde hangi siyasi partilerin yer edinebileceğini ve toplum nezdinde karşılık bulacağına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Altaylı, “Türk siyasetinde yeni bir dönem açılıyor. Bu yeni dönemde muhafazakar partiler olacak mı? Olacak. Ama bunlar değil. Milliyetçi partiler olacak mı? Olacak, ama başka başkalar. Belki Yavuz Ağıralioğlu'nun partisi biraz yükselecek. Belki Zafer Partisi oradan bir şeyler alacak. Bunun bir kısmı merkez sağa, veya merkez olan kısmı CHP'ye geçecek ama İYİ Parti yok artık” dedi.
Bunlar Artık Bitti!
Toplum tarafından kimlerin tasfiye edildiğini teker teker sayan Fatih Altaylı, “Kimi etti, Kılıçdaroğlu'nu etti, kimi etti Akşener'i etti. Kimi etti DEVA Partisi'ni ve Gelecek Partisi'ni. Bunlar artık bitti.

Darbe Görünümlü Eylem Yaptı! Açıklaması Şok Etti Darbe Görünümlü Eylem Yaptı! Açıklaması Şok Etti

Muharrem İnce Kulüp Başkanı Gibi Konuşmaya Başladı!
Muharrem İnce Türk siyasetinde artık kendini doğru konuşlandıramıyor, kulüp başkanı gibi konuşuyor diyen Altaylı, sözlerinin sonunda şunları kaydetti; “Bence Muharrem Bey siyaseti bırakmış. Çünkü konuşuyor ama eski kulüp başkanları gibi konuşuyor. Bir şeyler söyleyeyim diyor ama çok tutarlı değil, kendini gereksiz bir pozisyona konumladı ve o pozisyonu dolduramadı” 

Kaynak: haber merkezi