Almanya'da Avusturya- Türkiye arasında oynanan EURO 2024 Son 16 maçında, 2 gol atan ve sevincini bozkurt işaretiyle yapan Merih Demiral, hakkında soruşturma başlatılmıştı.

TFF’nin, 30 sayfalık bir savunma yaptığı soruşturma sonrası UEFA, Merih Demiral için 2 maç men cezası verdi. UEFA’nın bu kararı, Türkiye’de tepkilere neden oldu.

Merih Demiral’a verilen cezaya tepki verenlerden biri de Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan oldu. UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu'na sert sözlerle yüklenen Tanju Özcan sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Flaş Gelişme Merih Demiral’ı Heykeli Dikiliyor! 1

Heykelini Bolu’ya Dikeceğim’

Kayseri’de Yarın Toplu Ulaşım Ücretsiz Olacak Mı? Kayseri’de Yarın Toplu Ulaşım Ücretsiz Olacak Mı?

Özcan paylaşımında, “Merih Demiral’a verilen cezayı şiddetle ve nefretle kınıyorum! Bu cezayı engelleyemeyen Futbol Federasyonunu lanetliyorum. Size söz Merih Demiral’ın BOZKURT işareti yapan heykelini Bolu’ya dikeceğim! Hadi bakalım Avrupa bana da ceza yazsın bakalım!!!” dedi.

‘Türk Milletinin  Sembolüdür’

Bozkurt işareti Türk Milletinin sembolüdür diyen Özcan, “Herhangi bir siyasi partinin tekelinde değildir! Hollanda maçında protesto amaçlı tüm futbolcuların İstiklal Marşı sırasında BOZKURT işareti yapmalarını bekliyorum! Taraftar için de bu çağrım geçerlidir! Ne mutlu Türk’üm diyene” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi