AK Partili Cıngı’dan TBMM’de Dikkat Çeken Açıklama! AK Partili Cıngı’dan TBMM’de Dikkat Çeken Açıklama!

MSB’den Suriye’de görev yapan bir tugay komutanının makam aracıyla insan kaçakçılığı yaptığı konusuna ilişkin açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Suriye'de görevli bir tugay komutanının makam aracıyla emir astsubayı ve koruma personeli tarafından eylemin gerçekleştirildiği hususu tarafımızdan tespit edilmiş ve savcılığa bildirilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

‘Birlik Komutanının Görev Yeri Değiştirilmiştir’

Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen bakanlık, “Olay hakkında adli ve idari soruşturma devam etmektedir. Hazırlık soruşturması adli makamlar tarafından gizli olarak yürütülmektedir. Olaya karışan kişiler tutuklanmışlardır. Sözleşmeli personelin sözleşmeleri fesih edilmiş, diğer personel yüksek disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Birlik komutanı tuğgeneral emekliliğe sevk edilmiştir. Söz konusu olayda sınır geçiş kapısından sorumlu birlik komutanının görev yeri değiştirilmiştir” denildi.

‘Kahraman Ordumuza Zarar Vermekten Başka Anlam Taşımamaktadır’

Bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirler alınmaktadır diyen bakanlık, “Böyle olayların yeniden yaşanmamasına yönelik her türlü tedbir alınmaktadır. Bu tarz münferit hadiselerin tüm Türk Silahlı Kuvvetlerini töhmet altında bırakacak şekilde değerlendirilmesi, ülkemize yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve sınır ötesinde görevlerini kahramanlık ve fedakarlıkla yerine getiren kahraman ordumuza zarar vermekten başka anlam taşımamaktadır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Haber Merkezi