Kayseri’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa 2 büyük ilçede bulunan 13 okuldan, 1 antrenör, 25 il koordinatörü ve 464 öğrenci bir araya geldi.

Programın açılışında Mehter Marşı eşliğinde coşkulu anlar yaşandı. Düzenlenen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse başta olmak üzere öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Erva Spor Okulları Bayramlaşma (4)

YKS’ye Girecek Öğrenciler Dikkat! ÖSYM Yeni Karar Aldı YKS’ye Girecek Öğrenciler Dikkat! ÖSYM Yeni Karar Aldı

Saygı duruşunda bulunulması ve ardından okunan İstiklal Marşı’ndan sonra konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, “Sizler bu ülkenin en önemli değerlerisiniz. Sizleri bu yaşlarda her türlü imkanlarla buluşturmak, sevdiğiniz, hoşunuza giden ilgi ve yeteneklerinizin olduğu imkanlarla buluşturmak, bizlerin görevi. Sizler geleceğe hazırlanırken, bizlerin öncelikli amacı iyi insan olmanız. Temel amaç iyi insan olmak.

Erva Spor Okulları Bayramlaşma (2)

Ancak bununda içini doldurmamız lazım. Sizin her şeyden önce bu vatanın, bu milletin değerlerini bilen, hassasiyetlerini bilen, bizlerin milli ve manevi değerlerine sahip olan gençler olarak yetişmeniz, daha sonra kendi akranlarınızla, dünya gençleriyle spor, sanat, bilim, kültür ve her alanda yarışabilecek düzeyde ve kapasitede olmanız çok önemlidir. Fırsatlarla buluşturulmanız çok önemlidir. Sizin hayata hazırlanmanız, geleceğe hazırlanmanız, iyi insan olmanız, mutlu insan olmanız, ülkenizi ve milletinizi, inançlarınızı en iyi şekilde temsil etmeniz çok önemli” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Karaköse ile bayramlaştı.

Kaynak: İHA