Tip Adaylığını Çekti

Gökhan Zan daha önce hakkında çıkan iddialar sebebiyle Tip tarafından Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığından geri çekilmişti.

Tehdit Ve Şantaja Uğradığını İddia Etti

Gökhan Zan’ın kendisinin adaylıktan geri çekilmesi için tehdit ve şantaja uğradığı gerekçesiyle savcılığa başvurması sonrasında gelişen olaylar çerçevesinde adaylığı geri çekildi. 

Ses Kayıtları Ortaya Çıktı

MHP’li İsmail Özdemir Ateş Püskürdü! MHP’li İsmail Özdemir Ateş Püskürdü!

Zan hakkında daha sonrasında ileri sürülen iddialar ise kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Ses kayıtlarının ortaya çıktığı iddia edilen Zan’ın Hatay hakkında dikkat çekici ifadeler kullandığı ve paraya ihtiyacı olduğunu belirttiği iddia edildi. 

TİP Desteklediği Adayları Açıkladı

Gökhan Zan’ın adaylığını geri çeken Türkiye İşçi Partisi destek verdiği adayları açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gökhan Zan'ın adaylığından desteğini çeken TİP Hatay’da Hatay'da Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenleri DEM ve EMEP partisindeki adayları destekleme kararı aldı.

İttifak bileşenlerinden Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti) adayı Perihan Pakize Sinemillioğlu'yken, EMEP Partisi'nin adayı ise Halil İmrek oldu.

Kaynak: Haber Merkezi