TRT1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Gönül Dağı'nda akıllara durgunluk veren bir taciz olayı yaşandı. İki kadın çalışan arasında geçen olay yargıya taşındı.

Ünlü Fenomen Cinsiyet Değiştirmişti! Açıklaması Olay Oldu! Ünlü Fenomen Cinsiyet Değiştirmişti! Açıklaması Olay Oldu!

Tacize Uğradığını Söylemesine Rağmen İşten Çıkarıldı

Televizyon ekranlarına damga vuran diziler arasında yer alan Gönül Dağı bu defa aldığı reytingler ve başarısıyla değil sette yaşanan taciz skandalıyla anıldı.

Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Gönül Dağı dizisinde geçtiğimiz Ağustos ayında gerçekleşen olayda set ekibinden iki kadın arasında geçen taciz olayı yargıya taşınmıştı. Zeynep Çetinkaya'nın (21) aynı dizinin setinde Make Up Şefi olarak çalışan Kardelen Özbek tarafından tacize uğradığını yapım şirketi bildirmesine rağmen haksız olarak işten çıkarıldığı öğrenildi.

Zorla Öpmeye Çalıştı

Dizi setinde yaşanan olay karara bağlandı. Saç Asistanı Zeynep Çetinkaya'nın dudağından öpmeye çalışarak kendisini taciz eden setin Makyaj Şefi Kardelen Özbek hakkında karar verildi.

Hapis Cezası Verildi

Sivrihisar Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Kardelen Özbek suçlu bulundu. Mahkeme 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Özbek 5 yıl içinde kasıtlı bir suç işlerse cezası infaz edilecek.

Kaynak: Haber Merkezi