Adana’da elinde telefonuyla yolda yürüyen kadın kapkaça uğradı, bu anlar anbean güvenlik kameralarına yansıdı. Olaydan kısa süre sonra yakalanan şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Olay, 21 Mayıs günü Seyhan İlçesine bağlı Döşeme Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Selda A. (52) elinde telefonu yolda yürüdüğü sırada, İsa A. (20) arkasından yaklaştı. İsa A., kadının elinden telefonu kapkaç yöntemiyle alarak kaçmaya başladı. Bu anlar anbean güvenlik kameralarına yansıdı.

Adana Asayişşş (1) (1)
Kadının suç duyurusu üzerine bölgeye gelen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Çevredeki güvenlik kameraları incelendiğinde şüphelinin İsa A. olduğu tespit edildi.

Hırsızlık Büro Amirliği bağlı polisler Seyhan ilçesine bağlı Mekan Mahallesi’ndeki bir eve yaptığı operasyonda söz konusu şüpheliyi kıskıvrak yakaladı. Emniyetteki sorgusunda İsa A., ”Yürürken gördüm, arkasından yaklaşıp alıp kaçtım. Telefonu daha sonra tanımadığım birine sattım” dediği öğrenildi. Şüpheli sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Telefonu sattığı öğrenilince polisler telefonu satın alan kişiden tekrardan alarak sahibine teslim etti.

Evinden Kahvehaneye Diye Çıktı Bir Daha Geri Gelmedi! Evinden Kahvehaneye Diye Çıktı Bir Daha Geri Gelmedi!


 

Kaynak: İHA