Darbe Görünümlü Eylem Yaptı! Açıklaması Şok Etti Darbe Görünümlü Eylem Yaptı! Açıklaması Şok Etti

Kayseri'nin en büyük ve en modern ilçelerinden olan Develi'ye ziyaretler devam ederken, dün de Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık Tespit Komisyonu ilçeye ziyaret gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık Tespit Komisyonu; Develi Müftülüğü'nün ilçedeki tarihi mekanları ziyaret etti.

Develi Hafızlık6

Komisyon Başkanı ve DİB Başkanlık Müşaviri Dr. Muhlis Akar, Komisyon Üyeleri Keçiören Vaizi Mikail Bektaş, Adıyaman Gölbaşı Vaizi Hanzala Yıldırım, DIB Erzurum Dini Ihtisas Merkezi Kuran Hocası ve Komisyon Başkanı Abdurrahim Durmuş, Malatya Vaizi Özlem Aslan, Konya Vaizi Havva Uysal; Seydi Şerif Türbesi, Sivasi Hatun Camisi, Dev Ali Türbesi, Hamidiye Medresesi, Havadan Külliyesi ile Gümüşören köyündeki Hitit Kaya Anıtı ile Elbiz Roma Havuzunu ziyaret etti.

Develi Hafızlık266

Heyete; İl Müftü Vekili Cabir Çelik, İl Müftü Yardımcısı Aysel Hacıömeroğlu ve İlçe Müftüsü Emin Patan ile Nezir Ötegen katıldı.

Sivasi Hatun Cami'nde İlçe Müftüsü Emin Patan tarafından kıyılan dini nikaha da şahitlik ederken, Başkanlık Müşaviri Dr. Muhlis Akar; nikahları kıyılan gençlere evlilik hayatı ile ilgili sevgi, saygı, sadakat, sabır ve sadakat prensipleri istikametinde devam ettirilmesi gereken önemli öğütlerde bulundu.

Muhabir: İHA