Yoğun Bakıma Giren Kayserili Sanatçıdan Mesaj Var! Yoğun Bakıma Giren Kayserili Sanatçıdan Mesaj Var!

Hastane randevularında yaşanan sıkıntılar sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Hem sağlık kuruluşundan yararlanmak isteyen hastalar hem de yoğunluktan yetişemeyen sağlık çalışanları bu konunun çözülmesini istiyor. Randevu almak isteyen hastalar, muayene için ileri tarihlere gün verilmesinden şikayetçi.

Bu kapsamda harekete geçen Sağlık Bakanlığı, konuya çözüm bulmaya çalışıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHRS randevularıyla ilgili yeni düzenleme geleceğini belirtti. Bakan Koca, “Sağlık sistemimizi ve sağlık yönetiminin koordinasyonu konusunda tüm adımları birinci elden duyacaksınız” ifadelerini kullanarak 9 Mayıs tarihinde yapılacak basın toplantısını işaret etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHRS'de Hastane Randevularında Değişikliğe Gidecek!

Konuya ilişkin gelişmeleri şeffaf bir biçimde paylaşarak bilgilendirme yapacaklarını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bu perşembe tüm basın mensuplarımızı bekliyoruz. Kapsamlı bir değerlendirme yapacağız. Sağlık sistemimizi ve sağlık yönetiminin koordinasyonu konusunda tüm adımları birinci elden duyacaksınız. Bugüne kadar olduğu gibi vatandaşımızı en açık ve şeffaf şekilde bilgilendireceğiz” açıklamalarını yaptı.

Kaynak: haber merkezi