Bir televizyon kanalında sunduğu Nihat Hatipoğlu ile İftar programında her zamnaki gibi izleyicilerden gelen sorulara cevap veren Nihat Hatipoğlu verdiği cevap ile herkesi şaşırttı. 
Her Ramazan ayında ekranların değişmez ismi Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu izleyicilerden aldığı sorulara verdiği cevaplarla yine gümdem olmaya devam ediyor. İftar ve sahur programlarının değişmez proğramcısı  Hatipoğlu izleyicilerden gelen dini sorulara cevap veriyor.
İzleyiciden gelen sorularının ilginç olduğu kadar düşündürücü olduğu proğramda son olarak iletilen bir soru günümüz teknolojileri ve gündeme dair oldu. Ancak yine Hatipoğlu'nun verdiği cevap gündem olmasına yetti ve adından söz ettirmeyi başardı.
Hatipoğlu'na sorulan neydi? Nihat Hoca soruya karşılık olarak ne cevap verdi? Cevap izleyiciyi tatmin etti mi? Hatipoğlu'nun cevabı proğramı izleyenleri hem düşündürdü. Hem de güldürdü.
Nihat Hatipoğlu proğramının büyük bir bölümünde yine izleyicilerden gelen soruları cevapladı. elevizyon ekranlarında özellikle Ramazan ayında en çok izlenen proğramlardan birine imza atan Hatipoğlu, izleyicilerine dini bilgiler aktardı.
Son olarak bir izleyicinin "Yapay zekayı tasarlayan mühendisler, ürertikleri yapay zekanın  işleyebileceği suçlardan mesul müdür? Günahlarına ortak olur mu? diye sordu. Nihat hoca gösterdiği tavırla soruya hazırlıklı olduğunu gösterdi.
Genç izleyicinin sorusuna başından geçen bir olayı anlatarak cevap veren Nihat Hatipoğlu Konunun önemli olduğuna tedbirler alınması gerektiğine değindi. Soruya verdiği cevapla herkesi güldürdü.
Hatipoğlu," Geçenlerde bir video izledim. benim görüntüm ve sesim yapay zeka ile kullanılmış  Videoda Basur Kremi satıyorum. " dedi. Hatipoğlu'nun anlattığı hikaye proğramı izleyenlerin kahkahalarına nedne oldu. 
 Görüntünün tamamen Yapay Zeka ürünü olduğunu belirten Nihat Hatipoğlu, "Benim sesim ve görüntüm Her şey gerçek gibi. Ama ben hayatımda Basur kremi satmadım. Proğram yapıyorum." dedi.
Başından geçenleri anlattıktan sonra izleyicinin sorusunu yanıtlayan Nihat Hatipoğlu,"Yapay zekayı yanlış işlerde kullananlar Allah katında ve hukuk karşısında mutlaka yargılanacaklar. Böyle yapılırsa günaha girilir." şeklinde konuştu.

Kayserililer Dikkat! Mumlarınızı Hazırlayın Kayserililer Dikkat! Mumlarınızı Hazırlayın

BU HABERDE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. LÜTFEN TIKLAYINIZ>>>>

Editör: Ahmet Bolat