Kayseri Sarıoğlan’da diri fay hattı bulundu. Deprem Bilimci Ramazan Demirtaş atılan başlıklara tepki gösterdi. Demirtaş, ‘Hayali depremlerle Kayseri’yi yıkacaklar’ dedi. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 6 Şubat 2023’teki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Deprem Master Planı Çalışmaları'na devam ediyor. KBu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Daire Başkanlığı, Sarıoğlan Tatılı Hendeği'nde AFAD, MTA ve TBB iş birliğinde TÜBİTAK Projesi'ne lojistik destek sağladı. Sarıoğlan'da diri fay hattı bulundu.

Deprem Bilimci Ramazan Demirtaş’tan Tepki! 

Bakan Kurum'dan Müjde! Ödemelerde Artış Yüzde 49'dan 24'e Düştü Bakan Kurum'dan Müjde! Ödemelerde Artış Yüzde 49'dan 24'e Düştü

Ramazan Demirtaş, ‘Adana'yı Savrun Fayı'nda M 7.2 Kahramanmaraş’ı KMFZ'de M 6.7 Malatya'yı Malatya-Ovacık Fayında M 7.4 ile yıkamadılar. ‘Kayseri'yi ‘Kuvaterner öncesi hareket etmiş faylar’ değil de, ‘BİLİM KURGU’ ile ürettikleri ‘hayali 7.0-7.5 büyüklükteki deprem(ler)’ ile yıkacaklar. Kayseri'de diri fay hattı bulundu! Korkutan açıklama geldi’ başlığı depremden çok daha tehlikeli, son derece tartışmaya açık bu kazı Deliler fayının deprem tehlikesini yansıtmıyor Deliler Fayının 7.0 ve üzeri deprem ürettiğine ilişkin hiçbir veri yok’ dedi.
 

Kaynak: ÖZEL HABER