Hobi bahçeleri için noter tarafından yapılan çekiliş sonucunda bilindiği gibi asil ve yedek kullanıcılar belirlendi. 30 Nisan'da yapılan kura çekiminde 2543 adet bahçenin yeni sahipleri belli oldu. 

Hobi Bahçesi sahiplerine uyarılar yapılarak sözleşme yapmayan ve ücreti ödemeyen bahçe sahibi hakkını kaybedecek.

1-) 7 Mayıs Salı gününden itibaren mevcut kullanıcılar (2023 yılında fiili olarak kullananlar) bulunduğu bahçedeki idari sorumluya,

Şeker 1. ve Şeker 2. kısım ile Selçuklu Hobi Bahçesi'ne yeni yapılan ve bahçe kullanım hakkı kazanan kullanıcılar ek hizmet binasındaki hobi bahçeleri müdürlüğüne, 14 Mayıs Salı günü mesai saati bitimine kadar sözleşme imzalamak üzere (ikametgâh belgesi-adli sicil kayıt belgesi ile) müracaat için geleceklerdir.

55Hobi Bahcesı Yeni

2-) Daha önce kamuoyuna duyurulduğu gibi kurada çıkan isim haricinde, başka bir şahıs hobi bahçesini kesinlikle kullanamayacaktır. Resmi veya gayri resmi hiçbir gerekçe ile bahçe devredilemez. Aksi durum tespitinde bahçe kullanım hakkı iptal edilerek yatırdıkları ücret gelir olarak kaydedilecektir.

3-) Çekiliş sırasında ekranda görüldüğü gibi hobi bahçelerinde mevcut 2543 adet bahçeden hariç, bahçe mevcut değildir. Tamamına kura çekilmiştir. Kamuoyunda konu olan spekülatif haberler doğru değildir.

4-) 14 Mayıs Salı günü mesai bitimine kadar sözleşme yapmayanların yerine sıradaki hak eden katılımcı davet edilecektir.

27 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar katılım ücretinin 1/3 ü olan 1667 TL’yi online olarak veya belediyemiz veznesine yatırmayanların sözleşmeleri fesih edilecektir.(mevcut kullanıcının ise hobi bahçesi boşaltılacaktır.)

Kayseri'de Ulaşım Tepkisi! Otogar Servisleri Neden Daha Pahalı? Kayseri'de Ulaşım Tepkisi! Otogar Servisleri Neden Daha Pahalı?

5-) 8 Mayıs Salı gününden itibaren sözleşme yapmayan veya ücretini zamanında yatırmayıp sözleşmesi fesih edilenlerin yerine noter tarafından çekilen yedek sıralamasına göre bahçe kullanım hakkı verilecektir.
 

Muhabir: KURUM BÜLTENİ