Kayseri'de Büyükşehir Belediyesi tarafından emeklilere yönelik yapılan Hobi Bahçesi projesinde yaşanan gelişmeler şok etti.

Kayseri'de geçtiğimiz ayın sonunda yapılan kura çekimi sonucunda hobi bahçesinin yeni sahipleri belli olmuştu. Mevcut Hobi Bahçesi kullanıcılarına ise 30 Kasım'a kadar kullanma hakkı verilmiş ve 30 Kasım'dan sonra 3 yıl boyunca kullanacak olan yeni hak sahipleri hobi bahçesini devir alacaktı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen kararda mevcut kullanan ancak kurada adı çıkmayan hak sahiplerine hobi bahçesini terk etmesi içi yaklaşık olarak 7 ay süre tanınmıştı.

Ancak mevcut hobi bahçesi kullanıcıları ise Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın kendilerine söz verdiğini buradan çıkartmayacaklarını söylediğini iddia ederek geçtiğimiz hafta sonu tepkilerine dile getirmişti.

Hobi Bahcesi4

Bugün hobi bahçesinde yaşanan bir olay ise durumun vahametini gözler önüne serdi. Mevcut Hobi Bahçesi kullanan bir şahıs yıllardır buraya emek verdiğini ve yaşanılan durumu kabul edemedğini belirtti. Hobi Bahçesi sakini sinir krizi geçirerek yıllardır kullandığı hobi bahçesini de bulunan ne varsa hepsini sökerek dağıttı. Ağlaya ağlaya bahçesini terk etmek zorunda kalan ve yıllardır verdiği emeği bir anda çöpe atan Hobi Bahçesi sakini Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne tepkisini bu şekilde gösterdi.

Baki Ersoy’un Dilinden Pınarbaşı Düşmedi! Bakın Kaç Kez Meclis’te Dile Getirdi? Baki Ersoy’un Dilinden Pınarbaşı Düşmedi! Bakın Kaç Kez Meclis’te Dile Getirdi?

Hobi bahçesinden çıkarılmayacaklarına dair kendilerine söz verildiğini iddia eden bahçe sakinleri geçtiğimiz pazar günü Karpuzatan Hobi Bahçesi önünde toplanarak, 'Gerekirse kapıda yatarız yine de bahçemize vermeyiz. Gerekirse Ankara'ya cumhurbaşkanına çıkarız yine de bahçemizi terk etmeyiz' diyerek tepkilerini ortaya koymuşlardı.

Kaynak: ÖZEL HABER