Gazeteci Fatih Portakal, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile ilgili iddialarda bulundu. Portakal, ‘3 gün sonra görevden alınırsa hiç şaşırmayın!’ dedi. 

Ankara’da Ayhan Bora Kaplan suç örgütünde ismi geçen 3 emniyet mensubu gözaltına alındı. Yaşananların üzerine FETÖ konusu yeniden gündeme geldi.

Fatih Portakal Içişleri Bakanı

Pınarbaşı'na Neler Yapıldı Neler? İşte İlçeye Harcanan Rakam... Pınarbaşı'na Neler Yapıldı Neler? İşte İlçeye Harcanan Rakam...

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, ‘Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli ‘oyun kurmaya’ çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz’ dedi.

‘Ülkede Bir Şeyler Oluyor’

Canlı yayında konuşan, Gazeteci Fatih Portakal, ‘Ülkede bir şeyler oluyor arkadaşlar ne kadar farkındasınız bilmiyorum ama. Ayhan Bora Kaplan olayı yani bir mafya örgütü ama altından neler çıkıyor. Bürokrasi, siyaset vs. o kadar büyüdü ki’ ifadelerini kullandı.

‘Ülkede Ulusal Güvenlik Meselesi Var’

Güvenlik açığına değinen Portakal, ‘Ankara Emniyet Müdürünün de görevden alınabileceği konuşuluyor. Engin Dinç'in de görevden alınabileceği konuşuluyor. 3 gün sonra Ali Yerlikaya da görevden alınırsa hiç şaşmayın! Gördüğümüz kadarıyla ülkede bir ‘ulusal güvenlik meselesi’ var bu Ayhan Bora Kaplan olayında ama tam Anlamak mümkün değil! Hükümet anladı mı onu bilmiyorum onlar bile anlamamış olabilirler’ diye konuştu.

Kaynak: ÖZEL HABER