Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz Gazze’de süren savaşa tepki olarak bir uygulama daha başlattıklarını bildirdi. Gazze’de yaşanan katliamda hayatını kaybeden mazlumlara destek verdiklerini açıklayan Gürbüz tepkiyi sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti.

Trafik Işıkları Dayanışma İçin Kullanıldı

Kahramanmaraş Elbistan’da da başta İsrail ürünlerinin boykotuna devam edilmesinin yanı sıra Filistin halkının yaralarına merhem olmayı amaçlayan yardım çalışmaları da düzenleniyor.

Kayserililere Uyarı! Otomatik Ödeme Talimatlarına Dikkat! Kayserililere Uyarı! Otomatik Ödeme Talimatlarına Dikkat!

Bu yardım çalışmaları kapsamında Belediyeye ait sosyal tesislerde İsrail menşeli ürünlerin satışını durdurulması ve personellerin maaş ödemeleri için de TROY Kart’a geçileceğini duyurmuştu. Benzer uygulamalara imza atan Elbistan Belediyesi, bu kez trafik ışıklarını Gazze halkı ile dayanışma için kullandı.

Koyu Mavi Kırmızı Beyaz Jenerik Haber Genel Haber Logo (40) (1)

Filistin Halkına Destek Mesajı Verildi

İlçe merkezindeki trafik ışıklarının kırmızı lambasına İsrail’in zulmüne dikkat çekmek amacıyla ‘İsrail’e dur de’ yazıldı. Yeşil lambaya ise ‘Özgür Gazze’ yazılarak zor günlerden geçen Filistin halkına destek mesajı verildi.

‘Soykırıma Sessiz Kalmamız Mümkün Değil’

Mehmet Gürbüz, konuya ilişkin “Dünyanın gözü önünde yaklaşık 20 bin masumu katleden ve eşi benzeri görülmemiş bir insanlık suçu işleyen İsrail’in yaptığı zulme, işlediği soykırıma sessiz kalmamız mümkün değil. İsrail’in, tüm dünyanın gözü önünde hastaneleri bombalayarak, kadınların ve çocukların kanlarını dökmesinin hiçbir haklı sebebi olamaz” diye konuştu.

‘Safımız Belli Olsun İstedik’

Gürbüz sözlerinin devamında ise ilçedeki trafik ışıklarında yapılan düzenlemeye dikkat çekerek, “İlçemizdeki trafik ışıklarında bir düzenleme yaptık. Gazze’deki mazlumlara mesaj verirken İsrail’in zulmüne karşı da safımız belli olsun istedik” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA