Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Kayseri’de 5 yıl boyunca da tarihe ve turizme sahip çıkmaya devam edeceklerini vurgulayarak konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kadim Kent Kayseri'de Tarih Ve Turizme Sahip Çıkılacak!

‘Bize Yakışan Bir Vizyon Çizeceğiz’

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde milletin iradesi ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet ve yatırım dolu 5 yılın ardından, yeni 5 yılda da kültür sanattan, spora, tarım ve hayvancılıktan, ulaşıma kadar birçok hizmete devam edeceğinin altını çizdi.

Büyükkılıç, “Kayseri’ye hizmet etme yolculuğumuzun yeni dönemine girmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki hizmet dönemine ilişkin her zaman olduğu gibi bize yakışan bir vizyon çizeceğiz. Örnek şehircilik hizmetlerimizin yanı sıra kentimizde yaptığımız birçok hizmet ve proje kapsamında bundan sonraki süreçte de kültür sanattan, spora, tarım ve hayvancılıktan, ulaşıma kadar çalışmalarımız sürecek” ifadelerini kullandı.

Kadim Kent Kayseri'de Tarih Ve Turizme Sahip Çıkılacak!

‘Restorasyon Çalışmalarına Yeni Dönemde de Devam Edeceğiz’

Büyükkılıç, Kayseri’nin, turizmin ve tarihin önemli merkezlerinden biri olduğunun vurgusunu yaparak, “Kayserimizin tarihi dokularının yoğun olduğu yerlerde bu kapsamda pek çok restorasyon çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Soğanlı Vadisi'nde Aziz George Kilisesi'nde yapılan çalışmalar, Büyükşehir Belediyemizin eski Kayseri’nin yeniden canlandırıldığı Tarihi Kayseri Mahallesi dokusunun ortaya çıkarılması için Tavukçu Mahallesi’nde yaptığı restorasyon çalışmalarına yeni dönemde de devam edeceğiz” dedi.

Kadim Kent Kayseri'de Tarih Ve Turizme Sahip Çıkılacak!

‘Tarihini Ve Turizm Değerlerinin Korunması Herkesin Görevidir’

Sözlerinin devamında ise ,”Değerlerimizi daha çok gün yüzüne çıkardığımız çalışmalar da mevcut. Anadolu Selçuklu Devleti 1. Alaaddin Keykubad dönemine tarihlenen Billur Bağları mevkiindeki Kızıl Köşk’ü ayağa kaldırıyoruz ve restorasyon çalışmaları devam ediyor. Öte yandan Alaybeyli Camii Restorasyonu gibi hizmetlerimize de devam ediyoruz. Kentimizin tarihini ve turizm değerlerinin korunması ve geliştirilmesi herkesin görevidir” diye konuştu.

Bu Protestoya Bütün Kayseri Halkı Davetli! Bu Protestoya Bütün Kayseri Halkı Davetli!

Başkan Büyükkılıç aynı zamanda Türkiye’nin tam kalbinde yer alan ve 6 bin yıllık ticari, 7,5 milyon yıllık doğa geçmişiyle öne çıkan Kayseri’nin turizm potansiyelini artırmaya devam edeceklerini kaydetti.

Kaynak: Haber Bülteni