Bu sezon Süper Lig'de 25 maçın tamamında ilk 11'de başlayan Bilal Bayazıt'ın, performansı göz dolduruyor. 2018/2019 sezonunda Hollanda'nın Vitesse 2 takımından Kayserispor'a transfer olan genç kaleci, kötü giden sezona damgasını vurdu. Kayserispor'la ilk resmi maçını 2021-2022 sezonunda Galatasaray'a karşı kaleyi korudu. O sezon 7 maçta görev alan Bayazıt, ertesi sezon kaleyi devraldı.

Alt Yapıda Hollanda'da Başladı

08 Nisan 1999 doğumlu genç kaleci, Hollanda'nın Ajax, AZ Alkmaar ve Vitesse kulüplerinin alt yapılarında forma giymişti.

İlk olarak Hollanda'nın köklü kulübü Ajax'ın alt yapısına giren Bilal Bayazıt, burada 2010 yılından 2014 yılına kadar çeşitli alt yapı yaş gruplarında forma giydi.

2014 yılında ise AZ Alkmaar takımının alt yapısına geçiş yapan genç kaleci, yarım sezonluk AZ Alkmaar tecrübesinin ardından ilk kez profesyonelliğe adım atacağı Vitesse alt yapısına transfer oldu.

Artistik Cimnastik Türkiye Şampiyonası'nda Kayseri Rüzgarı Artistik Cimnastik Türkiye Şampiyonası'nda Kayseri Rüzgarı

Vitesse 2 takımında Hollanda 2. Liginde ilk profesyonel maçına çıktı. Hollanda 2. Liginde çıktığı 27 maçta kalesinde 37 gol gördü.

Bilal Bayazıt 2

Bu Sezon Kalenin Vazgeçilmezi

Bu sezon Süper Lig'de çıktığı 25 maçta kötü gidişata rağmen taraftarların sevgisini kazanan genç kaleci, çıktığı maçlarda yaptığı kurtarışlarla yönetim ve teknik heyete güven verdi. 25 Karşılaşmada 2250 dakika sahada kalan Bayazıt, kalesinde 34 gol gördü ve 7 maçta kalesini gole kapattı. Çıktığı karşılaşmalarda ise 3 kez sarı kart gördü.

3 Hoca Değişti, Bilal Değişmedi

Sezon başında Çağdaş Atan'dan formayı alan Bayazıt, Recep Uçar döneminde de formayı kaptırmadı. 3 hafta önce takımın başına gelen Burak Yılmaz ise çıktığı 3 maçta Bilal Bayazıt'a ilk 11'de şans verdi.

Muhabir: Emirhan Karapınar