Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek geçtiğimiz günlerde kamuda tasarruf paketini açıkladı. Paketin içerisinde kamu çalışanlarına artık servis ve araç tahsil edilmeyeceği ile ilgili madde gündem yarattı. Bizde Deniz Postası TV olarak Kayseri'li vatandaşların konu hakkındaki görüşlerini aldık. Vatandaşların çoğu Bakan Şimşek'in açıkladığı kamuda tasarruf paketini destekledi.

"Uzun Vadeli Olması Gerekiyor"

Tasarruf Paketi

Açıklanan kamuda tasarruf paketinin uzun vadeli olursa işe yarayacağını söyleyen bir vatandaş, "Uzun süreli geçerli olursa bir tasarruf olabilir. Çünkü o araçların bakımları çok pahalı olduğu için külfetli bir durum, şoförü, bakımı, yakıtı derken baya pahalıya mal oluyor" diye konuştu. Ekonomiye katkısı olur mu? sorumuza ise şöyle yanıt verdi; "Büyük ihtimal ekonomiye katkısı olur. Genele vurduğumuz zamanda büyük bir para ortaya çıkacağını düşünüyorum" dedi.

"Çok Güzel Bir Karar Uygulanmasını İsteriz"

Kamuda Tasarruf Paketi1

Kararın çok doğru ve yerinde olduğunu belirten başka bir vatandaş ise; "Tabii ki iyi olur. "Neden" derseniz, bu araçların yakıt masrafı, şoför parası devlete yük oluyor. Uygulanması çok yerinde bir karar. Bu araçlardan tasarruf edilirse devlete baya getirisi olur.

"Yeterli Değil"

Yüzyıllık Mezar Merak Konusu Oldu! Yüzyıllık Mezar Merak Konusu Oldu!

Bir başka vatandaş ise tasarruf paketinin yerinde bir karar olduğunu fakat kalıcı bir çözüm olması için daha sıkı tedbiler alınması gerektiğini belirtti.

Kaynak: özel haber