Kayseri'de Hobi Bahçesi krizi devam ederken Gaziantep Hobi Bahçesi'nden gelen son görüntüler şok etti. Fiyat farkını da şaşkınlıkla karşılayan hobi bahçesi sakinleri tepki gösterdi.

Yerel seçimlerin ardından Hobi Bahçesi Kura çekiminde bahçenin yeni sahipleri belli olurken, mevcut hobi bahçesi sahiplerinin ise kurada bir çoğuna boş çıkmıştı.

Yıllardır hobi bahçesinde oldukjlarını ve büyük emek verdiklerini iddia eden bahçe sahinleri ise Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a tepki göstermişti. 

Kayseri’nin Bünyan İlçesinde Korkutan Deprem! Kayseri’nin Bünyan İlçesinde Korkutan Deprem!

1800 TL olan yıllık hobi bahçesi kirası ise 5 Bin TL 'ye çıkarılmıştı. Fiyat artışına da tepki gösteren hobi bahçesi sakinleri yüzde 300'e yakın fiyat artışının normal olmadığını belirtiler.

Hobi Bahcesi

Öte yandan Gaziantep Hobi Bahçesi'nden gelen görüntüler ise şaşırttı. Çok daha modern yapılan hobi bahçesinin kira fiyatı ise şaşırttı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı kararla aylık kirası 100 TL yıllık ise Bin 200 TL alınıyor.

Kayseri'de ki Hobi Bahçesi sakinleri ise 'Kayseri'de yıllık 5 bin TL Gaziantep'te Bin 200 TL bu kadar da fark olmaması gerekir. Hem daha geniş hem daha modern. Kayseri gerçekten Gaziantep'in gerisinde kaldı. Biz o bahçeleri güzelleştirdik. Bahçelere değer kattık. Şimdi bizi çıkartmak istiyorlar. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Hobi Bahçesi'ni ziyaret ediyor. gerçekten tebrik ediyoruz. Bizim başkanımız ise bizleri buradan çıkartmak istiyor' dediler.

Editör: Volkan Türkmenoğlu