Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından 10 Mart 2024 ile 17 Mart 2024 tarihleri arasında çalışmalar gerçeklşetirildi. Yapılan çalışmalarda birçok suç unsuru ele geçirildi.

Birçok Suç Unsuru Ele Geçirildi

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda 1 adet tam otomatik tabanca, 3 adet ruhsatsız tabanca, 77 adet silah üst kapağı ve namlusu, 3 adet ruhsatsız tüfek, 50 adet tabanca mermisi ele geçirildi.

Aynı zamanda yapılan çalışmalar kapsamında 1001 paket kaçak sigara, 56 adet elektronik sigara, 1 adet sarma makinesi, 29900 adet içi doldurulmuş makaron, 1424 adet puro, 1 adet el telsizi, 1 adet demir kelepçe ele geçirildi.

35 Şahıs Hakkında Yasal İşlem Başlatıldı

Tespit edilerek ele geçirilen suç unsurları ve toplam 6 olay kapsamında 35 şahıs hakkında gerekli yasal işlemler yapıldı.

14 Şahıs Tutuklandı

Adli makamlara sevk edilen 14 şahıs ise tutuklandı.

Kayseri'de Kahreden Olay! Kazayla Torununu Öldürdü Kayseri'de Kahreden Olay! Kazayla Torununu Öldürdü

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen mücadelemiz aralıksız ve kararlı bir şekilde devam etmektedir" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Haber Merkezi