30 Haziran günü Kayseri’de yaşanan cinsel taciz olayı sonrası kentte birçok noktada olaylar yaşandı. Özellikle yabancı uyrukluların yoğun yaşadığı bölgelerde  asayiş olayları meydana geldi. Kayseri Emniyeti, Osmanlı, Sahabiye, Battalgazi, Eskişehir Bağları mevkii ve olayın yaşandığı Danişmentgazi mahallelerinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Polis ekipleri tarafından 800’ün üzerinde gözaltı yapılırken birçok suçtan yakalanan şüpheliler ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Kritik Toplantı!

Kayseri’de faaliyet gösteren Suriyeliler Ensar Derneği, tarafından AK Parti Kayseri Milletvekilleri Hulusi Akar ve Ayşe Böhürler ile kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Kayseri’de Suriyelilerin, olaylar sonrası şehirdeki tedirginliklerinin ve korkularının giderilmesi ve MA plakalı araçlar ile ilgili konular masaya yatırıldı. Kayseri Milletvekillerine Ensar Derneği tarafından rapor sunuldu.

Raporda Neler Var?

Suriyelilerin Araç Satışı İkinci El Piyasasını Etkiledi Mi? İşte Cevabı Suriyelilerin Araç Satışı İkinci El Piyasasını Etkiledi Mi? İşte Cevabı

Dernek tarafından açıklamada; “Kayseri'de meydana gelen üzücü olaylar sebebiyle, Akparti milletvekilleri Hulisi Akar ve Ayşe Böhürler ile görüştük. Sıkıntı ve sorunlarla ilgili bilgi verdik, Korkuların giderilmesi, hasarların tespiti, zararların karşılanması, MA plakaların normal plaka haline dönüştürülmesi, Yanlış algıların düzeltilmesi, Göçmenlere daha insani davranılması gibi konuları içeren, raporu ilettik.. Milletvekillerimiz, bu konularda çalışma yapılıp, en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacak dediler” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Özel Haber