Kayseri'de 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan eğitim için kalkan SF-260D tipi uçak henüz bilinmeyen bir nedenle düştü. Kayseri'nin Kocasinan ilçesi Hasan Arpa Mahallesi'nde eğitim uçağı düştüğü ihbarı üzerine bölgeye arama kurtarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Düşen uçakta 2 pilotun şehit olduğu öğrenildi.

Düşen Uçak Valiillk

Olay sonrası MSB Kaynaklarından kaza kırıma uğrayan uçakla ilgili yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Uçağımız Kayseri 2’nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğünde yapılan rutin fabrika seviyesi bakım faaliyetini müteakip 4 Haziran 2024 tarihinde 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından tecrübe uçuşu için havalanmıştır” denildi.

Kayseri’de Tramvay ve Otobüsler Bunaltıyor Kayseri’de Tramvay ve Otobüsler Bunaltıyor

Msb Açıklama 1

‘İnceleme Sonrası Açıklığa Kavuşacaktır’

Tecrübeli pilotlardır denilen açıklamada, “Şehit verdiğimiz her iki Pilot Albayımız da öğretmen ve tecrübeli pilotlardır. Test uçuşlarında bir pilot uçağı kullanırken, diğer pilot da kontrol listesine göre uçağın performans kaydını tutmaktadır. SF-260D uçağımız saat 10.02’de henüz belirlenemeyen bir nedenden kaza kırıma uğramıştır. Olayın meydana geliş sebebi, kaza kırım ekibi incelemesi sonucunda açıklığa kavuşacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Haber Merkezi