Kayseri'de düzenlenen Tarım Teknolojileri Paneli'nde konuşan Vali Gökmen Çiçek; " Son yıllarda tarımda Kayseri'de çok farklı bir başarının olduğu görüldüğü gibi diğer bütün alanlarda TÜİK verilerinde inanılmaz bir yükseliş olduğu hemen göze çarpıyor" dedi.

Ktb Oran Tarım Teknolojileri (4)

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Kayseri'nin sanayi ve teknoloji şehri olmasının yanı sıra tarım ve turizm alanında da ön planda olduğunun altını çizdi. Vali Çiçek; " Kayseri'nin sanayi şehri, ticaret şehri olduğu söylenirdi. Ama Kayseri'ye geldikten sonra tarımsal üretim açısından 5. sıraya yükseldiğimizi gördüm. Tarımda Kayseri'de TÜİK verilerinde inanılmaz bir yükseliş olduğu hemen göze çarpıyor. Bunların yanında da tarım teknolojilerini en iyi şekilde kullanmamız artarak devam etmeli" dedi.

Kayserililer Bayramda Bu Bölgeye Akın Etti! Kayserililer Bayramda Bu Bölgeye Akın Etti!

Ktb Oran Tarım Teknolojileri (5)

Kayseri ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış: "Şehrimiz, geleceğin dünyasında ihtiyaç duyulan kalkınma odaklı üretimin parlayan yıldızı olma potansiyeli taşıyor"

Erciyes Kültür Merkezi'nde düzenlenen panelin açılış konuşmasını yapan Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış; "Yaşanan son 20 yılda bilgi teknolojilerinin tarımın bir parçası haline gelmesiyle birlikte “Akıllı Tarım” dönemi başladı. Bu konuda hayli disiplinli bir politika izleyen ülkeler hızla yol aldı. Ülkemizde bu gelişim ve dönüşümde geri kalmamak adına, yeni teknolojiler kullanılarak üretimde verimlilik artışı ile kaynakların daha etkin kullanılması sağlanmaya çalışılıyor. “dedi.

Editör: Ahmet Bolat