13 Ruhsatsız Tabanca, 9 Bin Adet Uyuşturucu Ve 40 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi! 13 Ruhsatsız Tabanca, 9 Bin Adet Uyuşturucu Ve 40 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi!

Olay, Kurban Bayramı’nın ilk günün de 16 Haziran saat 11.30 sıralarında Kocasinan ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda meydana geldi. Yaşar Kılıçkaya ile Zeynep Abdullah, balta ile Atatürk Anıtı'na saldırmaya başladı. O sırada meydanda görev yapan Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri 2 şüpheliye müdahale etti.

Kayseri’de Atatürk Anıtına Saldırmışlardı Hazreti İbrahim'in Putları Yıktığı Gibi Biz De Yıkmak İstedik 3

Ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Dayı- yeğen oldukları belirlenen 2 şüpheli gözaltına alınırken, ekiplerin yaptığı çalışmada anıtta 13 balta darbesi olduğunu belirledi. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Yaşar Kılıçkaya ve yeğeni Zeynep Abdullah, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kayseri’de Atatürk Anıtına Saldırmışlardı Hazreti İbrahim'in Putları Yıktığı Gibi Biz De Yıkmak İstedik 2

‘Pişman Değiliz’

Yaşar Kılıçkaya ile yeğeni Abdullah'ın emniyette verdiği ifadeleri ortaya çıktı. Yaşar Kılıçkaya’nın Hazreti İbrahim’i rüyasında gördüğünü ve kendisinin Mesih olduğunu söylediği belirtildi. Zeynep Abdullah'ın ise dayısı Kılıçkaya'yı 'Mesih' olarak gördüğünü söylediği ifade edildi. Yaşar Kılıçkaya ve yeğeni Zeynep Abdullah’ın ifadelerinde ayrıca, "Hazreti İbrahim'in putları yıktığı gibi biz de yıkmak istedik. Pişman değiliz" dediği belirtildi.

Kayseri’de Atatürk Anıtına Saldırmışlardı Hazreti İbrahim'in Putları Yıktığı Gibi Biz De Yıkmak İstedik 1

Kaynak: DHA