Kayseri’de 30 Haziran Pazar günü gerçekleşen yabancı uyruklu şahıs tarafından 5 yaşındaki çocuğa tacizde bulunması, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Şehirde yaşanan asayiş olayları sonrası yüzlerce kişi gözaltına alındı.

Kayseri’de yaşanan olayın diğer illere ve Suriye’ye de sıçraması üzerine geniş güvenlik önlemleri alınmıştı. Şehirdeki asayiş olayları hakkında Kayseri protokolüyle temasta bulunmak üzere İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kenti ziyaret etti.

Apartmanda Korku Dolu Anlar! Asansör Boşluğunda Yakalandı! Apartmanda Korku Dolu Anlar! Asansör Boşluğunda Yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan Dikkat Çekecek Açıklama Irkçı Vandallığa Boyun Eğmeyeceğiz (1)

Bakan Yerlikaya’nın Kayseri’deki programı sabah 8.00’deki Valilik ziyaretiyle başladı. Daha sonra AFAD İl Koordinasyon Merkezi’ne giden Bakan Yerlikaya’nın bir sonraki durağı Sarrafçılar Çarşısı oldu. Bakan burada esnafları tek tek ziyaret ederek sohbet etti. Ardından burada bulunan bir esnaftan bir kasa kayısı alan Bakan Yerlikaya, elleriyle çevredeki vatandaşlara dağıttı. Ortaya renkli görüntüler çıktı.

Kayseri'de Bakan Ali Yerlikaya Fırtınası Esti! (2)

Çarşıda adım atmadık yer bırakmayan Bakanın, dinlenme yeri yine bir esnaf oldu. Sandalye koyup çay molası vererek beraberindeki heyet ile vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Yerlikaya’ya ziyaretleri sırasında Vali Gökmen Çiçek, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm ve beraberindeki heyet eşlik etti.

Kayseri'de Bakan Ali Yerlikaya Fırtınası Esti! (3)

Kaynak: Özel Haber