Emeklilere yönelik İstanbul Büyükşehir Belediyesi şehrin bir çok noktasında Kent Lokantaları projesini hayata geçirirken 4 çeşit yemeğin 40 TL’ye verilmesi emekli vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanmıştı.

Türkiye’nin en Büyük Biyolojik Göleti, Görenleri Hayran Bırakıyor Türkiye’nin en Büyük Biyolojik Göleti, Görenleri Hayran Bırakıyor

Emekli vatandaşlar İstanbul’da Kent Lokantaları’ndan 4 çeşit yemeği uygun fiyata alabiliyor.

Şu anda İstanbul’da Bağcılar, Üsküdar, Ümraniye, Küçükçekmece, Hisarüstü, Sultanahmet, Sultangazi,  Avcılar, Çapa, Sultanbeyli, Pendik, Çatalca, Arnavutköy ve Tuzla’da Kent Lokantaları halka hizmet veriyor.

Emekliler9922

Emeklilere Bir Tabak Çorba

Kayseri’de ise iki noktada uygulamaya alınan Emekliler Kafeteryasında ise emeklilere yapılan muamele tepki topluyor. İstanbul’da ki fiyatlara bakarak Kayseri’de uygulanan fiyat politikası hem emekliler hemde vatandaşlar tarafından tepki topluyor.

Emeklilerin bir tabak çorba ile doyması beklendiğini ifade eden bir vatandaş, ‘ İstanbul’da az çok 4 çeşit yemekle emeklilere ne kadar değer verildiğini gösterirken Kayseri’de 20 TL’ye bir tabak çorba ile emeklilerin doyması bekleniyor. Emeklilere böyle mi değer veriliyor. Cumhurbaşkanımız bu yıl emekliler yılı demişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığını neden bizim belediyemiz yapmıyor’ diyerek tepkisini dile getirdi.

Diğer bir vatandaş ise, ‘Emekliler hak ettikleri değeri bu şehirde görmüyor. Zaten 10 Bin TL ile geçinmeye çalışıyoruz. Göstermelik 2 tane bölgeye yapılan kafeterya ile olmaz. Koskoca Kayseri gibi bir yerde bu kadar az olmaması lazım. Emeklilere yönelik çalışmalar daha fazla olması gerekiyor’ dedi.

Kaynak: ÖZEL HABER