İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, DEAŞ terör örgütüne yönelik aralarında Kayseri’nin de bulunduğu 4 ilde gerçekleştirilen 'BOZDOĞAN-27' operasyonlarında 36 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Bozdogan Operasyonu (3)

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde DEAŞ Terör örgütü üyelerine yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon İl Emniyet Müdürlüklerince İstanbul, Eskişehir, İzmir ve Kayseri olmak üzere 4 ilde gerçekleştirildi.

Valinin Korumaları Şüphelilerden Birini Etkisiz Hale Getirdi! İşte O görüntüler... Valinin Korumaları Şüphelilerden Birini Etkisiz Hale Getirdi! İşte O görüntüler...

Bozdogan Operasyonu (2)

Bakan Yerlikaya, DEAŞ terör örgütüne yönelik Kayseri, İstanbul, Eskişehir ve İzmir’de gerçekleştirilen 'BOZDOĞAN-27' operasyonlarında 36 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Bozdogan Operasyonu (4)

İstanbul’da sosyal medya platformu 'X' hesabı üzerinden finans faaliyetleri yürüten bir şahsa para gönderdikleri ve terör örgütleriyle irtibatlı oldukları tespit edilen 15 şüpheli yakalandı.

Kayseri’de gerçekleştirilen operasyonda geçmiş dönemde DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten, örgüt içerisinde yaralanan şahıslara ilaç ve malzeme temin eden 5 şüpheli yakalandı.

Bozdogan Operasyonu (1)

İzmir’de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyetlerine devam eden 14 şüpheli yakalandı. Eskişehir’de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 2 şüpheli yakalandı.

4 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda toplamda pompalı tüfekler, ruhsatsız tabancalar, döviz ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital materyale el konulduğunu bildirildi.

Bozdogan Operasyonu (5)

Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; ülkemizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz.” Dedi.