Bir araya gelen engelli vatandaşlar örnek bir davranış sergileyerek Filistin için dua etti. Cumhuriyet Meydanı'nda Filistin'e destek için kurulan çadırın önünde düzenlenen programa Kızılay Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli, Kızılay Kayseri Şube engelli birimi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Filistin1

Programda konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Kızılay  Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli, "Şu anda Filistin Çadırı’nın önündeyiz. Bütün dünyada Filistin için bir destek yapılıyor. Biz de burada engelsiz kardeşlerimizle birlikte Filistin’de dün hayatta iken bugün olamayan şehit olan yaklaşık 35 bin kişi ve engelle hale gelen binlerce kişi için bir araya geldik.

Filistin2

Dün normal bir insan iken bir savaş topuyla, mermisiyle, silahıyla herhangi bir uzvunu kaybederek engelli haline geldiler. Onlara dikkat çekmek istedik. Ayrıca 2 milyondan fazla insan yurdunu, yuvasını terk etti. Bu zulüm hala devam ediyor. Biz kardeşlerimizle birlikte bu zulme dur diyoruz. Bütün dünyaya buradan haykırıyoruz, diyoruz ki; “Artık bu savaş dursun”. Barış anlaşması olsun, Filistin’de, Gazze’de ve dünyada bir huzur olsun. Bu nedenle buna dikkat çekmek için geldik" diye konuştu.

Kayseri’de Kaçan Boğa Gübre Çukuruna Düştü Kayseri’de Kaçan Boğa Gübre Çukuruna Düştü

Editör: Ülkü Şimşek