Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığı, hizmet binası önünde mali müşavirler haklarını savundu.

Sinan Ateş’in Eşi Ayşe Ateş:  Bu Siyasi Cinayetle Alakası Olan Her Kim Varsa, Yolun Sonu Görünüyor! Sinan Ateş’in Eşi Ayşe Ateş:  Bu Siyasi Cinayetle Alakası Olan Her Kim Varsa, Yolun Sonu Görünüyor!

Hazine ve maliye Bakanlığı’na iletilen taleplerinden geri dönüş alabilmek için 'Mali Müşavirlerin masa başında ölmesi mi gerekiyor' diyen Oda Başkanı Ali Yedikaya, meslektaşlarının haklarını savunarak çağrıda bulundu.

Kayseri’de, Mali Müşavirler, ‘Emeğimizin Karşılığını Verin'

Zaman zaman sert bir uslupla Hazine ve maliye Bakanlığı’na seslenen Oda Başkanı Yedikaya, “Artık mevcut işlerimizi yapamaz hale geldik, bıçak kemiğe dayanmıştır, kimse bizim sabrımızı denemesin. İnsani şartlarda yaşamak biz mali müşavirlerin de anayasal hakkıdır” dedi.

Hizmet binası önünde basın toplantısına katılan mali müşavirler, sloganlar atarak, insani çalışma şartları istediler. ‘Angaryaya Hayır’, ‘KDV’ler Birleştirilsin’, ‘Emeğimizin Karşılığı Ücreti Verin’ vb. Sloganlarla yetkililere seslendi.

Kayseri’de, Mali Müşavirler, ‘Emeğimizin Karşılığını Verin'

Deniz Postası TV olarak, alanda bulunan, çalışma şartlarında iyileştirme isteyen mali müşavirler ile röportaj yaptık.
Stajyer Mali Müşavir Fatih Özsoy, “Mesleğimizde yapılan değişikliklerden dolayı, mesleğimizi icra edemez olduk.  Bunun buradaki odalarla, siyasilerle konuşulup tartışılıp, yasal mevzuatın geliştirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Mali Müşavir Ünzile Akman ise meslekte 10 yılını tamamladığını belirterek, “10 yıl öncesinde hiç bu kadar sorumluluğumuz yoktu. 10 yıl önce bana sorsalar herkese bu mesleği tavsiye ederdim. Angaryalarımız azalacağı yerde, bu dijital ortamda giderek artıyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber