Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin 7 farklı bölgesinde 2 bin 543 adet Hobi Bahçesi için 3 Nisan'da başlayan başvurular için zaman daralıyor.

Kayseri’deki emekli vatandaşların günlük hayatın stresinden uzaklaşmalarını ve keyifli, sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmalarını sağlamak için yapılan Hobi Bahçeleri projesi bir çok Kayserilinin ilgisini gördü.

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Çorum’da Korkutan Deprem! Çorum’da Korkutan Deprem!

7 farklı bölgede toplam 2 bin 543 adet hobi bahçesi için başvuruları, 03 Nisan 2024 - 23 Nisan 2024 tarihleri arasında basvuru.kayseri.bel.tr link adresinden online olarak yapılacak.

Kuralar 30 Nisan’da Çekilecek!

Hobi Bahçeleri için kuralar 30 Nisan 2024 Salı günü noter huzurunda çekilecek. Halen hobi bahçesini kullanan vatandaşlar, katıldıkları kurada yine isimlerinin çıkması durumunda aynı hobi bahçesini kullanmaya devam edebilecek.

Hobi Bahçesi İçin Aranan Şartlar Belli Oldu

Hobi Bahçesine başvuracak olan vatandaşların Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar ilçeleri sınırları içerisinde ikamet ediyor olması ve emekli olması veya 50 yaş üzeri olması, birinci derece şehit yakını, gaziler ve engelliler için 18 yaş ve üzeri olması gerektiği bildirildi.

Hobi bahçeleri kullanım süresinin 3 yıl olduğu belirtilen açıklamada, hobi bahçeleri katılım payının 2024 yılı için 3 bin TL olduğu, daha sonraki yıllar için katılım payı ücretlerinin Büyükşehir Belediye Meclisince belirlendiği bilgisi verildi.
 

Muhabir: Volkan Türkmenoğlu