Kayseri'de Hobi Bahçesi'nde devam eden sorunlar üzerine Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdullah Turaç, önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında hobi bahçesi sakinlerinin sorunlarını yerinde dinleyen Başkan Turaç, Hobi Bahçesi sakinlerine her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Hobi Bahçesi'nde incelemelerde bulunan Başkan Turaç, beraberindeki meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte alanda gezi yaptı. Hobi Bahçesi'ni gezerken bakımlı ve düzenli tutulan alanların yanı sıra atıl durumda kalan bölgeleri de inceleyen Turaç, buraların yeniden düzenlenmesi ve emeklilerin vakit geçirebileceği alanların artırılması gerektiğini belirtti.

Hobi Bahcesi7

Turaç: Gereken Desteği Vereceğiz

Ziyaret sonrasında yapılan açıklamada Başkan Turaç, "Hobi Bahçesi'nde gördüğümüz manzara bizi hem sevindirdi hem de düşündürdü. Burada emek verilmiş, ekilmiş dikilmiş ancak yönetim eksiklikleri nedeniyle bazı alanların atıl durumda olduğunu gördük. Emeklilerimizin burada huzur bulduğunu ve vakit geçirdiğini görmek bizleri mutlu etti ancak eksikliklerin giderilmesi gerekiyor" dedi.

Suriyelilerin Araç Satışı İkinci El Piyasasını Etkiledi Mi? İşte Cevabı Suriyelilerin Araç Satışı İkinci El Piyasasını Etkiledi Mi? İşte Cevabı

Başkan Turaç, "Refah Partisi olarak Hobi Bahçesi'ndeki problemleri çözmek için belediyeye gerekli önerilerde bulunacağız. Vatandaşlarımızın bu alanı daha verimli kullanmaları için üzerimize düşeni yapacağız. Burada kura çekiminde yanlışlıklar olduğu görülüyor. Buraları gerçekten kulanan vatandaşlarımıza verilmesi gerekir. Emeklilerimize terapi gibi olan bir alan. Çıkın gidin demek olmaz. Ya bir çözümle gelmemiz lazım yada yeni alanlar belirlenmesi lazım' dedi.

Hobi Bahçesi sakinleri sözcüsü Serdar Toker ise ziyaretlerinden dolayı Başkan Abdullah Turaç'a teşekkür ederken, 'Hobi Bahçesi sakinleri olarak burası bizim hayatımızın çoğunu geçirdiğimiz alan. Buradan çıkmak istemiyoruz' diye konuştu.

Kaynak: ÖZEL HABER