Sinan Ateş Cinayeti İle İlgili Flaş İddia, Katilin Gizlendiği Yer… Sinan Ateş Cinayeti İle İlgili Flaş İddia, Katilin Gizlendiği Yer…

Tarımsal ürünlerde kaliteyi artırmak amaçlı İl Tarım Müdürlüğü koordinesinde çalışmalar sürüyor. İl Tarım Müdürü Bülent Saklav, sık sık sahada çalışırken görüntü veriyor. Tarımsal alanları ziyaret ederek incelemelerde bulunan İl Tarım heyeti, sağlıklı, kaliteli ve verimli tarımsal üretim yapabilmek için faaliyetlerini sürdürüyor.

Tarım alanlarında oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğun üretim kalitesini ve verimliliğini düşürebileceği için İl Tarım heyeti ekili alanlarda kontroller yaparak bu olumsuzluğun önüne geçmeyi hedefliyor.

Kayseri'de İl Tarım Müdürü Bülent Saklav Ne Yapıyor?
 

İl Tarım Müdürü Ne Yapıyor?
Bu maksatla sahaya inen heyet, Kocasinan ilçesine bağlı Buğdaylı mahallesinde, hububat alanlarında süne kıymetlendirme sürveyi yaptı. Bu esnada çekilen İl Tarım Müdürü Bülent Saklav’ın fotoğrafı, konuya uzak olan vatandaşlar için ‘İl Tarım Müdürü Ne Yapıyor’ dedirtti.

Kayseri'de İl Tarım Müdürü Bülent Saklav Ne Yapıyor?

Peki Nedir Bu İşlem?
Yapılan işlemin adı her ne kadar kolay anlaşılabilir gelmese de, bahsi geçen ‘Süne’ hububat alanlarında üretimini ciddi manada olumsuz yönde  etkileyen zararlı bir böcek. İlkbahar aylarında havaların ısınmasıyla birlikte tarlalarda sıklıkla görülmekte. Engel olunmaz ise üreyerek ekilen alanlara zarar verebiliyor. Bu olumsuz durumun önüne geçebilmek için yapılan işleme de ‘süne kıymetlendirme sürveyi’ adı verilir.

Kayseri'de İl Tarım Müdürü Bülent Saklav Ne Yapıyor?

Kaynak: Özel Haber