31. Dönem POMEM Sonucu Açıklandı! 32. Dönem Alımı Ne Zaman? 31. Dönem POMEM Sonucu Açıklandı! 32. Dönem Alımı Ne Zaman?

Tomarza Belediyesi, ilçedeki işsizliği bitirmek için çalışmalara başladı. İş sahibi olmak isteyenler için Tomarza Belediyesi’ne bağlı İstihdam Merkezi, çözümler üretmeye devam ediyor. İstihdam Merkezi, iş arayan ve personel ihtiyacı olan firmalar arasından bağ kurarak ilçede işsizlik sorununa çözümler sunuyor. Bu kapsamda iş arayanların ve özel sektörün odak noktası haline gelen İstihdam Merkezi, şimdiye kadar 68 kişiye istihdam sağladı. 

Kayseri’de İş Arayanların Yolu Buradan Geçiyor! (2)

Belediye Başkanı Osman Koç’un talimatıyla oluşturulan istihdam ofisine başvuru yapan vatandaşlara, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in ’İşimiz İstihdam,Gücümüz Kayseri’ sloganıyla başlattığı ve Valilik himayesinde gerçekleştirilen Kayseri İstihdam Fuarı’nda, işverenler ile iş arayanları Belediye Başkanı Osman Koç bir araya getirdi. 

Kayseri’de İş Arayanların Yolu Buradan Geçiyor! (1)

Başkan Osman Koç konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kayseri Valimize bu imkanı sağladığı için teşekkür ediyorum. İlçemizdeki işsizlik sorununu gidermek için oluşturduğumuz istihdam ofisimize bu güne kadar 165 kişi başvuruda bulundu. Ekibimizle birlikte başvuru yapan vatandaşlarımızın çalışma şartları göz önünde bulundurularak 68 kişiye iş imkanı sağladık ve 28 hemşehrimiz de bulduğumuz işlere  kendi şahsi sebeplerinden dolayı işe başlamamışlardır. Tomarza Belediyesi, olarak bizlerde işe başlayan arkadaşlarımız için işe gidiş gelişlerinde servis imkanı sağlayarak yardımcı olduk” ifadelerini kullandık. 

Kayseri’de İş Arayanların Yolu Buradan Geçiyor! (4)

Kaynak: Özel Haber