Kayseri'de Sivil Toplum Kuruluşları gazze'de yapılan katliama sessiz kalmayarak yürüyüş düzenledi. Düzenlenen yürüyüşte İsrail'e tepki gösteren Sivil Toplum Kuruluşları Gazze'ye destek verdi.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Başkanı Ahmet Taş, '7 Ekim 2023’ten bu yana GAZZE ve Filistin de tarihin en büyük katliamlarından bir yaşanıyor. Ne yazıkki Doğusu Batısı, Kuzeyi Güneyi ile insanlık bu soykırıma dur diyemiyor demiyor' dedi.

50 Bin kadar müslümanın katledildiğini dile getiren Başkan Ahmet Taş, 'Aksa Tufanı ile başlayan İsrail, ABD, AB ve batı dünyasının devam ettirdiği acımasız ve vahşi soykırım da bugüne kadar, 15 bini enkaz altında kalanlar, 14 bini çocuk, 11 bini kadın olmak üzere 50 bin kadar Filistinli Müslüman katledildi.

2 milyonluk koca Gazze şehri Karadan, Havadan ve Denizden yapılan bombardımanlarla harabeye dönüştürüldü. Açlık, susuzluk, ilaçsızlık ,barınaksızlık sebebiyle soğuk ve sıcak da yersiz yurtsuz kalan Gazze halkı Rabbiyle başbaşa kalmış durumda.

Eli kanlı İsrail’in kanlı saldırılarına sekiz aydan bu yana ABD, Kanada gibi Amerika devletleri, İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda gibi batı Avrupa devletleri sınırsız destek verdi vermeyede devam ediyor.

Ne yazıkki masum Filistin halkı ile aynı coğrafyanın insanı olan Arap ülkeleri Gazze soykırımının durdurulması için herhangi bir çaba içine girmediler, sessizlik içinde din kardeşlerinin katledilmesini seyrediyorlar.

 Türkiye’nin 7 Ekim’den bu yana Cumhurbaşkanı, Dışişleri Bakanı ve diğer yetkililer nezdinde savaşın durması için yaptığı yoğun diplomatik çabalardan da, ne yazıkki akan durduracak bir sonuca ulaşılamadı. Gazze ve Filistin de bir Müslüman millet soykırımla yok edilmeye, koca dünyada bunu seyretmeye devam ediyor.

Başkan Büyükkılıç, Mimarsinan Kurban Pazarında! Başkan Büyükkılıç, Mimarsinan Kurban Pazarında!

Dünyanın sivil insanlarının, yönetimlerinin basiretsizce çoğu zaman İsrail’in yanında yer alarak, ortak olduğu Gazze soykırımına karşı Filistinli mazlumların yanında yer alması, insanlık adına umut verici Erdemli bir harekettir.

Mazlumder55

 ABD’den Kanada’ya, İngiltere’den Almanya ve Belçika’ya, Endenozya’dan Güney Afrika Cumhuriyeti’ne, Türkiye’den orta Asya’ya kadar bir çok coğrafyada kadın, erkek, yaşlı, genç, sivil insanların, Filistin’li masumlar için sokakları meydanları, kampüsleri doldurup eylem yapmaları, insanlık vicdanı adına takdir edilesi destekler olarak ortaya çıkmış bulunmaktadır.' diye konuştu.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları ve Memur Sen İl temsilciliği, 8 aydan bu yana Gazze katliamında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Filistin halkına baş sağlığı dilerken bir an önce ateşkes sağlanması ve akan kanın durdurulması için, vicdanını kaybetmemiş insanlığı harekete geçirmeye davet etti.

Muhabir: HABER MERKEZİ