Kayseri’nin en yoğun caddelerinin başında gelen Kartal Kavşağı’nı ilgilendiren yeni bir proje hayata geçirilecek.
Seçim sürecini uzun süre meşgul eden projelerin başında gelen Kartal Kavşağı Projesi için alternatif bir ulaşım seçeneği oluşturuldu. Projeye henüz başlanılmadı fakat yapıma başlanmasıyla oluşan trafik yoğunluğunu azaltacağı düşünülen alternatif yol için Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu açıklamalarda bulundu. 

Kayseri Kartal Kavşağı Projesi Alternatif (2)
Başkan Mustafa Palancıoğlu, 3 kilometre uzunluğunda 15 metre genişliğindeki alternatif bağlantı yol çalışmalarını yerinde inceledi. Burada konuşan başkan Palancıoğlu, “ Sağ tarafı Talas Bulvarı, devamında Erciyes Üniversitesi ve sol tarafında askeriyenin olduğu bölgede yaptığımız yol çalışmalarını inceledik. Bu yolun devamı Teknopark’ın olduğu bölgeye ve Eşref Bitlis Bulvarı’na çıkıyor. Dolayısıyla Kartal Kavşağı’nı rahatlatacak akslardan birisi burası. 

Kayseri Kartal Kavşağı Projesi Alternatif (3)

Bu akstan gelen vatandaşlarımız direkt Erciyes Üniversitesi’nin arka çıkışına, Teknopark’a geçebildiği gibi Aşiyan Bulvarı’ndan Hulusi Akar Bulvarı’na, Talas’a ve Sivas Caddesi’ne geçecek bir imkana kavuşuyor. Dolayısıyla çok uğraştığımız, iki senedir askeriyeyle yaptığımız protokol çerçevesinde genişlettiğimiz 15 metrelik yolumuz. Bisiklet yolu, yaya yolu ve yeşil alanı da olacak. 

Başkan Büyükkılıç, Mimarsinan Kurban Pazarında! Başkan Büyükkılıç, Mimarsinan Kurban Pazarında!

Kayseri Kartal Kavşağı Projesi Alternatif (1)

İnşallah burası bu yaz açılacak ve vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet edecek. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemiz de hem Talas Kavşağı’nı hem de Teknopark Kavşağı’nı yaptıktan sonra inşallah açılışını yapacağız. Hayırlı olsun.” dedi.

Kayseri Kartal Kavşağı Projesi Alternatif (4)

Kaynak: Kurum Bülteni