Kemiksiz sergi için; "Çok kıymetli bir hazine Talas’ta" diye konuştu. ‘Tıpkıbasım Mushaflar ve Kur’an-ı Kerim Sergisi’nin son ziyaretçisi ünlü sanatçı Mehmet Kemiksiz oldu.

Sergi ziyaretinin ardından görüşlerini paylaşan Kemiksiz, sergiden çok etkilendiğini belirterek şunları söyledi: "“Hz. Osman mushafını görünce okumuş olduğum İslam tarihi gözümün önünden geçti. Tüylerim diken diken oldu. Hulefa-i Raşidin dönemini bize ayna tutan eser ve aynı zamanda bize bir emanet. Diğer sergilenen eserler için de çok büyük bir emek, titizlik ve bir idareci için ince ruhluluğun zirvesi olarak tarif ediyorum.

Sergi Tals

 Buraya bu bölüm yokken 3 yıl önce ziyaret etmiştim. Başkanım buradaki hayallerini o zaman anlatmıştı. Burada bu mushaflar olduğu sürece kimse ilişemez. Nezih bir ortamda tarihin, kültürün derinliklerinden ta 7. yüzyıldan bahsediyoruz. Bu bir köprüdür. Bu köprüyü kuranlardan Allah razı olsun. Gelecek nesil inşallah bunun kadrini kıymetini bilir. Çok kıymetli bir hazine olmuş burada" ifadelerini kullandı.

Yeni Dönemde Talas Belediye Meclisi İlk Kez Toplandı! Yeni Dönemde Talas Belediye Meclisi İlk Kez Toplandı!

Yaman Dede ile tanışıklığının olduğunu belirten Kemiksiz: "20 senedir Yaman Dede okurum, bestelerim. 14 eserim var. Burasının aynı zamanda Yaman Dede Kültür Evi olması, yakın tarihimizin bir Mevlana aşığı olması ve bunun Talas’ta Kayseri’de olması başka bir önem arz ediyor. Bunun ikisinin birden yükseltilmesi bambaşka bir güzellik haline gelmiş" diye konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek