Başkan Büyükkılıç'a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal, AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu ve daire başkanları eşlik etti.

Kayseri Bu Projeyle Bir İlke İmza Atacak! Kayseri Bu Projeyle Bir İlke İmza Atacak!

Köprünün inşaati hakkında son durum bilgisi veren Büyükkılıç, "Yakut Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) iş birliğiyle gerçekleşen projede sona gelindiğini söyledi.

Köprü Proje

Başkan Büyükkılıç, köprü projesinde sona gelindiğini belirterek, "Durmak yok, çalışmaya devam. Yakut Mahallemizin, Kocasinan Bulvarı ile bağlayarak şehirle bütünleşmesi, çok daha kolay ulaşım imkanına kavuşması için TCDD ile birlikte çalışmalarını başlattığımız 150 Milyon TL değerindeki Demiryolu Üstgeçit Köprüsü, ana arter, bağlantı yolları ve kavşak düzenlemeleri çalışmalarımızda sona geldik" dedi.

Büyükkılıç, bu proje ile  trafik yükünü azaltacaklarını ifade ederek, "İnşallah bu projemiz ile Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki trafik yükünü azaltarak, şehir içi ulaşımı daha güvenli ve konforlu bir hale getireceğiz. Tüm hemşehrilerime ve Kayseri'mize hayırlı olsun" diye konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek