Kayseri'de lösemi tedavisi gören çocukların ailelerine kırmızı et dağıtımı yapıldı. 'Mutlu Et' projesi kapsamında Kayseri’de lösemi tedavi döneminde kırmızı et kaynaklı proteine ihtiyacı olan çocuk ve yetişkin hastaların ailelerine kırmızı et dağıtımı yapıldı.

Lösev Et

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı kurban bayramında yapılan bağışlar sayesinde ihtiyaç sahiplerine et ve et ürünleri desteğini sürdürüyor. LÖSEV Kayseri İrtibat Ofisi Sosyal Hizmet Sorumlusu Merve Aksu Köşkeroğlu, kemoterapi alan çocukların bağışıklıklarının güçlenmesi için yeterli protein almalrı gerektiğini belirterek şunları söyledi: " Bugün burada Mutlu Et projemiz çerçevesinde lösemi ve kanser tedavisi devam eden, yetişkin ve çocuk hastalarımıza kırmızı et ürünlerimizi ulaştırdık.

Et Lösev

 Kanser tedavi sürecindeyken kemoterapi alan hastalarımızın bağışıklığı düştüğü için et kaynaklı protein ile beslenmeleri gerekmektedir. Biz de yıl boyunca kurban döneminde almış olduğumuz bağışlarımızı ve adak etlerimizi hastalarımıza kırmızı et paketi olarak ulaştırıyoruz. Kırmızı et kanser tedavisi sürecindeki hastalarımızın özellikle et kaynaklı proteinle beslenmeleri gerektiği için kanser tedavi sürecinde oldukça etkili ve önemlidir" diye konuştu.

Kayseri'de Anı Dükkanı! 30 Yıldır Biriktiriyor! Kayseri'de Anı Dükkanı! 30 Yıldır Biriktiriyor!

Editör: Ülkü Şimşek