Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü/Amirliği  ekiplerince il genelinde düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında son bir haftada farklı noktalarda operasyonlar düzenledi.

Bunun neticesinde paylaşılan bilgilere göre;

Yapılan çalışmalarda, 3 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 4 adet kurusıkı tabanca, 1 adet havalı tabanca, 4 adet kapsam dışı bıçak, 30 adet fişek, Emniyet ekipleri tarafından ele  geçirildiği bilgisi paylaşıldı.

Navigasyon Faciası: Yanarak Can Verdiler! 4 Ölü Navigasyon Faciası: Yanarak Can Verdiler! 4 Ölü

Hırsızlık Suçundan 21 Şüpheliden 4’ü tutuklandı

Hırsızlık suçu olduğu tespit edilen;  20 faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatılmış, bu olaylarla ilgili 21 şüpheli yakalanmış ve 4 şüpheli tutuklanmıştır. Hırsızlık malı olduğu tespit edilen 120.000 TL değerinde malzemeler ele geçirilerek sahiplerine tam ve eksiksiz olarak teslim edilmiştir.     

Kumar Oynayan Şahıslara 122 bin TL Ceza

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonlarda kumar oynatıldığı tespit edilen; 4 iş yerine baskın düzenlenip, kumar oynanması  için yer ve imkân sağlayan 5 şahsa adli işlem yapılmış, kumar oynadığı tespit edilen 19 şahsa toplamda 122.075TL idari para cezası uygulanmıştır. 

 40 Şahıs Tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen aranan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonlarda toplam 246 yıl 1 ay 7 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan 111 şahıs yakalanmış ve 40 şahıs tutuklandı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada; “Kayseri Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde halkımızın can ve mal güvenliği için her türlü olayın önlenmesi, suça karışmış şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir. Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verdi.

Muhabir: Ali Yalçıntaş