Milli Emlak Müdürlüğü, hazineye ait olan fakat ihtiyaç dışında veya kullanılmayan taşınmazları satışa çıkartıyor. Uygun fiyatlı ve ödeme kolaylığı sunulan arsalar için Milli Emlak Müdürlüğü, Kayserililere fırsat sunuyor. Milli Emlak, arazilerin ekonomiye kazandırılması adına bu satışları gerçekleştiriyor. 

Milli Emlak Müdürlüğü tarafından satışa çıkartılan arsalar için belirlenen fiyatlar, piyasa değerlerinin çok altında olması nedeniyle dikkat çekiyor. Kayseri’de yatırımcılar için kaçmayacak bir fırsat sunan Milli Emlak, yapılacak satışlar için detayları belirledi.

Kayseri’de 4 ilçede toplam 11 arsa satışa çıkartılacak. Melikgazi’de 5, Kocasinan’da 3, Talas’ta 2 ve İncesu’da 1 arazi, Milli Emlak tarafından ihale ile satışa sunulacak.

Kayseri ve İlçelerinde Bugün Hangi Eczaneler Nöbetçi Olacak? (17 Temmuz 2024) Kayseri ve İlçelerinde Bugün Hangi Eczaneler Nöbetçi Olacak? (17 Temmuz 2024)

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından Kayseri’de satışa sunulacak hazine arsalarıyla ilgili detaylı bilgiler şu şekilde;

Kayseri’de Milli Emlak’tan Uygun Fiyatlı Satılık Arsa!

Yapılacak satışlar ile ilgili detaylar ise şöyle;

     1) Yukarıda tapu kaydı ve nitelikleri belirtilen Kayseri ilinde bulunan, mülkiyeti Hazine'ye ait taşınmazlar ile taşınırların (Araç) satış ve kiralama ihaleleri 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45. maddesi uyarınca açık teklif usulü ile hizalarında gösterilen tarih ve saatlerde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü (kat 1) İhale Salonunda toplanacak olan komisyon huzurunda yapılacaktır.                                                        
     2) Şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde Milli Emlak Müdürlüğü'nde ücretsiz olarak görülebilir.                                                        
     3) İsteklilerin taşınmaz için belirtilen gün ve ihale saatine kadar (Gevher Nesibe mh. Tekin sk. No: 8 Kocasinan/Kayseri adresinde bulunan Kayseri Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğüne veya Yakut mh. M.K.P. Bulvarı No: 172 Kocasinan/Kayseri adresinde bulunan Kocasinan Kaymakamlığı, Malmüdürlüğüne yatırılacak) geçici teminat makbuzunu veya teminat mektubu (Teminat Mektubunun Geçici, Süresiz, Limit içi olması  gerekir.) ile ikametgah ilmuhaberi, nüfus cüzdanı sureti veya tasdikli bir örneği, ortak katılım halinde ortak girişim beyannamesiyle birlikte komisyona müracaat etmeleri zorunludur.                                      

Daha fazla bilgi internet adresini ziyaret edin; daha fazla bilgi için tıklayın   

Kaynak: Özel Haber