Kayseri'de kurban bayramı arefesinde bazı toplu ulaşım seferlerinin ücretsiz olacağı açıklandı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından yapılan açıklamada bugün Bülbülpınar 695 No'lu ve Asri mezarlığına giden 2 numaralı otobüsler bugün gün boyunca ücretsiz olacağı açıklandı.

Arefe günü Bülbülpınarı'na 4 sefer Asri mezarlığa ise 11 sefer düzenlenecek. Seferlerin tamamı ücretsiz olacak.

Ulasım Kayseri

Kayseri'de Kurban Bayramı süresince toplu ulaşımın ücretsiz olup olmayacağı ise merak konusu olurken bayram süresince hemen hemen bir çok otobüs saatlerinde değişiklik yapıldı. Kayseri'de Arefe tarifesi, Kurban Bayramı tarifesi ve 20-21 Haziran tarifesi şeklinde 3 farklı tarife uygulanacağı duyuruldu. 

Tüm yurtta olduğu gibi Kayseri'de de vatandaşların Kurban Bayramı telaşı başladı. Bu kapsamda vatandaşların kurban pazarına ulaşımını sağlamak için Büyükşehir Belediyesi'nin otobüs seferleri yarın itibariyle başlıyor.

Kayseri Ulasım

Kayseri'den Giden Uçağın İnişini Engelledi! Darbenin Seyrini Değiştirdi Kayseri'den Giden Uçağın İnişini Engelledi! Darbenin Seyrini Değiştirdi

Kurban Bayramı Süresince Yapılacak

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan duyuruda Mimarsinan Kurban Pazarı'na, Kocasinan Kurban Pazarı ve Talas Reşadiye Kurban Pazarına otobüs seferleri yarından itibaren başlayacak. Mimarsinan Kurban pazarına günlük 11 sefer düzenleniryor Mimarsinan Hattı 456 No'lu otobüsler giderken, Kocasinan Kurban Pazarı'na ise günlük 13 sefer düzenleniyor. Erkilet ve Ertuğrulgazi otobüslerinin Kocasinan Kurban Pazarı'ndan geçeceği bildirildi.

Kaynak: ÖZEL HABER