Kayseri’de akşam saatlerinde siyaset dünyasında hareketli saatler yaşandı. Gelen toplu istifa haberi, şok etkisi yarattı. Türkiye İşçi Partisi Kayseri İl Yönetimi, hem partisinden hem de görevlerinden toplu istifa etti. İstifa sebebi olarak ‘maddi ve manevi yorgunluklar’ gerekçe olarak kamuoyuna sunuldu.

TİP İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Türkiye İşçi Partisi Kayseri İl Yönetimi olarak aldığımız zorlu bir kararı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Uzun süredir devam eden siyasi nedenler ve süreç içerisinde yaşanan maddi ve manevi yorgunluklar sonucunda, görevlerimizden ve parti üyeliğinden istifa etme kararı almış bulunmaktayız.

Emekçi halkımızın haklarına olan bağlılığımız asla sarsılmamıştır. Ancak, siyasi arenada yaşanan dinamik değişimler ve karşılaştığımız güçlükler, etkin bir şekilde mücadele etmemizi engelleyecek boyutlara ulaşmıştır.

Kayseri Milletvekili İçişleri Bakanı'na Bakın Neler Söyledi? Kayseri Milletvekili İçişleri Bakanı'na Bakın Neler Söyledi?

Bu süreçte, Kayseri'de emek, adalet ve eşitlik mücadelemizi sürdürme konusundaki kararlılığımızı her zaman koruyacağımızı belirtmek isteriz. Ancak, yönetimimizin istifasıyla birlikte, yeni bir dönemin başlayacağına inanıyor ve halkımızın çıkarları doğrultusunda daha etkin adımlar atılacağına olan inancımızı da ifade etmek istiyoruz” denildi.

Kaynak: Özel Haber