Asgari ücretle çalışan ve alım gücü düşük olan vatandaşlar, kırmızı ete ulaşmakta zorlanıyor. Et fiyatlarına gelen 2 büyük zammın ardından, vatandaşlar kasaplara uğramaz oldu. Son olarak Et ve Süt Kurumu’nun açıkladığı yüzde 25’lik zam haberi, tüketicileri iyice korkuttu. Aynı zammın kasaplara da geldiğini düşünen vatandaş, kasaplara uğramaz oldu.

Kasap 33

Konuyla ilgili Deniz Postası mikrofonuna konuşan kasap Ali Güneş, “Gelen zamlar satışlarımızı etkiledi. Vatandaşın alım gücü şuan baya bir sıkıntıda. Kırmızı ete rağbet kesildi. Vatandaşlar beyaz ete yöneldi. Haliyle beyaz etin fiyatları da yükseldi. Vatandaşın alım gücü beyaz ete de kafi etmez oldu. Şuan da güncel satış fiyatı kıymada ortalama 500TL, kuşbaşı ette ise yaklaşık 600 TL” dedi.

Kasap 22

‘Satışlar Yüzde 30-40 Civarında Düştü’

Eski Cumhurbaşkanı Hakkında Skandal İddia! Eski Cumhurbaşkanı Hakkında Skandal İddia!

Ete en son zam ramazan ayında geldi diyen Ali Güneş, “Ramazandan sonra hem iş düştü hem de fiyatlar çekildi. Şuan ki kırmızı et fiyatları güncel fiyatlar. Son yapılan ‘kırmızı ete zam geldi’ haberleri bizim satışlarımızı etkiledi. O gelen yüzde 25'lik zam bize yansımadı. O zam Et ve Süt Kurumu'nun kendi işletmelerine yaptığı bir zamdı. O yapılan zamla piyasa dengelendi. Kasapla ve Et ve Süt Kurumu arasında çok fazla bir fark kalmadı. Et ve Süt Kurumu'na yapılan yüzde 25'lik zammı vatandaşlar bütün kasaplar için algıladı ve satışlarımız yüzde 30- 40 civarında düştü” diye konuştu.

Kasap 11

‘Piyasa Çok Yüksek’

Vatandaş yarım kilo et almaya başladı diyen kasap Ali Güneş, şöyle konuştu: “Bir kilo kıyma ya da 1 kilo kuşbaşı alan vatandaşlar yarım kilo et alır oldu o haberlerden sonra. Çocuklar geliyor ‘annem makarnaya sos yapacak’ diyor ve 50-60 TL'lik et istiyor. Bizde fazla fazla verip gönderiyoruz. Piyasa çok yüksek. Fiyatlar biraz daha düşsün ve herkes et yesin. Amacımız halkımıza hem ucuz hem de kaliteli et yedirmek.”

Kaynak: Özel Haber